امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42749
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 114
زهرا سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص بحث اشتغال زنان و دختران مجرد در طرح جمعیت و تعالی خانواده گفت: بحث اشتغال در واقع بحث اداره ...

زهرا سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص بحث اشتغال زنان و دختران مجرد در طرح جمعیت و تعالی خانواده گفت: بحث اشتغال در واقع بحث اداره اقتصادی مسائل خانواده است و مسئله اقتصادی هم جایی برای ایجاد تبعیض ندارد و باید اولویت با افرادی باشد که عهده‌دار معیشت خانواده هستند و شرعاً در دین اسلام و کشور اسلامی ما بحث معیشت خانواده بر عهده مردان است.

وی ادامه داد: چون در شرع ما آمده است خانواده را باید مردان اداره کنند بنابراین در اولویت بحث اشتغال نیز باید قرار داشته باشند.

معاون امور خانواده مرکز زنان ادامه داد: طرح جمعیت و تعالی خانواده بعد از مردان متأهل و مردان صاحب فرزند سایر اقشار را در بر می‌گیرد و آخرین گروه دختران مجرد هستند چون در مورد دختران به‌هرحال باید افرادی وجود داشته باشند که عهده‌دار مسئولیت آنان باشند از جمله پدر، برادر، پدربزرگ یا حتی مادر آنها که اگر مادر سرپرست خانواده باشد در اولویت اشتغال قرار می‌گیرد.

سجادی اظهار داشت: بنابراین این موضوع که در طرح جمعیت و تعالی خانواده اشتغال دختران مجرد در آخرین ردیف آمده است به معنای به حاشیه راندن دختران نیست بلکه به این دلیل است که آنها نباید مسئولیت داشته باشند و باید بیشتر به رشد و تعالی خود بیندیشند و زیر بار مسئولیت زندگی رفتن از رشد و تعالی آنها کم می‌کند به این دلیل است که قانون آنها را در ردیف آخر اشتغال قرار داده است.

وی تصریح کرد: در این میان دخترانی که خود سرپرست و یا سرپرست خانوار هستند نسبت به دختران مجردی که سرپرست دارند و پدر یا برادر عهده‌دار مسئولیت زندگی او هستند شرایط متفاوتی در ردیف اولویت‌های اشتغال قرار دارند.

معاون امور خانواده مرکز زنان ریاست جمهوری افزود: طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده قطعاً می‌تواند به حل معضل جمعیتی کشور کمک خوبی کند و تا شرایط  وجود نداشته باشد نمی‌توان به کسی پیشنهاد داد که فرزند بیشتری داشته باشند و یا برای ارتقای خانواده گامی را بردارند ولی زمانیکه دولت و مجلس تدابیری بیندیشند و شرایط را در نظر بگیرند می‌شود توصیه کرد که خانواده خود را ارتقا دهند و به جوان‌ها توصیه کرد که تشکیل زندگی دهند.

به گزارش فارس، در طرح «جمعبت و تعالی خانواده» که هم اکنون در دستور بررسی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس قرار دارد در بند مربوط به اشتغال آن آمده است: اولویت استخدام به ترتیب با مردان دارای فرزند، مردان متأهل فاقد فرزند و سپس زنان دارای فرزند و زنان بدون فرزند در نظرگرفته شده و پنج سال پس از تاریخ لازم‌الاجراشدن این قانون نیز، جذب افراد مجرد به عضویت هیات علمی در تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی و معلمان مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی، ممنوع اعلام شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار