امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42760
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس در جلسه علنی صبح امروز خانه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس در جلسه علنی صبح امروز خانه ملت، پیشنهاد داد که طرح تعیین تکلیف تامین اجتماعی اشخاصی که 10 سال یا کمتر حق بیمه پرداخت کردند، به مدت یک ماه مسکوت بماند که این پیشنهاد با 103 رای مخالف وکلای ملت رد شد.

پورابراهیمی در توضیحی در پیشنهادش گفت: آنچه امروز در دستور کار مجلس قرار گرفته، تصمیمی است که اگر دقت نکنیم، آثار آن برای کشور مفید نخواهد بود.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود 12 میلیون نفر بیمه شده در کشور دایم که حق بیمه پرداخت می‌کنند، گفت: اخذ چنین تصمیمی قطعا بار مالی دارد و با اصل 75 قانون اساسی در مغایرت است.

پورابراهیمی تاکید کرد: سقف پرارزش سازمان شستا در حال حاضر 17 هزار میلیارد تومان است، سازمان تامین اجتماعی هزار و 700 میلیارد تومان سالانه به بازنشستگان تعهد پرداخت می‌کند بنابراین اگر سازمان شستا به فروش برسد حقوق یک سال بازنشستگان از محل آن تامین می‌شود بنابراین تصمیمی که الان می‌خواهیم بگیریم ولله خلاف شرع و خلاف قانون است، ما نمی‌توانیم مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام را لغو کنیم.

نماینده کرمان در مجلس در خاتمه گفت: تصویب این طرح با اصول 75، 40، 112 و 3 قانون اساسی مغایرت دارد، اگر این بدعت گذاشته شود، روال درستی نیست لذا اجازه دهید یک ماه این طرح مسکوت بماند تا کمیسیون روی آن بیشتر بررسی انجام دهد.

در ادامه این جلسه حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس نیز در سخنانی به عنوان مخالف پیشنهاد مسکوت ماندن، گفت: اگر بهترین طرحی که در مدت یک سال گذشته تقدیم مجلس شده را بخواهیم نام ببریم، باید بگویم همین طرح است، بنده تعجب می‌کنم که آقای پورابراهیمی اینگونه راجع به این موضوع صحبت می‌کند.

وی افزود: کمیسیون پیش از این روی طرح مذکور کار کرده و این طرح به خوبی مورد بررسی قرار گرفته است، چرا باید با مسکوت گذاشتن این طرح، آن را به تعویق بییندازیم؟

نماینده شاهین‌شهر در مجلس در بخشی دیگر از سخنانش خاطرنشان کرد: تا کی افرادی که به سن 60 سال رسیدند باید دست‌شان را مقابل این و آن دراز کنند؟ چه اشکالی دارد ما برای افراد از کار افتاده و ضعیف جامعه قانون مصوب کنیم؟

به گزارش فارس، وکلای ملت پس از استماع سخنان پیشنهاد دهنده مسکوت ماندن و موافق پیشنهاد، با 73 رای موافق، 103 رای مخالف و 10 رای ممتنع از 223 نماینده حاضر در جلسه، این پیشنهاد را به تصویب نرساندند. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها