امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42790
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 78
به گزارش فارس، منابع نزدیک به دمشق به روزنامه الجمهوریه مصر گفتند:کادر رهبری سوریه تحولات مربوط به تهدید آمریکا در حمله نظامی به کشورشان را ارزیابی ...

به گزارش فارس، منابع نزدیک به دمشق به روزنامه الجمهوریه مصر گفتند:کادر رهبری سوریه تحولات مربوط به تهدید آمریکا در حمله نظامی به کشورشان را ارزیابی کرده اند و بر اساس این سنجش ها اگر مداخله ای نظامی در سوریه روی دهد هرگز حمله ای محدود نخواهد بود.

این منابع تاکید کردند: تحولات جاری اشاره به این امر دارد که منطقه یا با جنگی فراگیر روبه رو است و یا اصلا جنگی به وقوع نخواهد پیوست.
 
لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است. سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار سلفی های وهابی بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ر
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها