امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42808
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی ربیعی وزیر کار در حاشیه مراسم هشتمین جشنواره تعاونی‌های برتر ملی در جمع ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی ربیعی وزیر کار در حاشیه مراسم هشتمین جشنواره تعاونی‌های برتر ملی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبنی بر اتکا به مردم برای پیشرفت جامعه ناگزیر باید به سمت خصوصی‌سازی برویم و از نقدینگی که دست مردم است، باید با برنامه‌ریزی در جهت افزایش اشتغال و تولید ملی گام برداشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: یکی از راهکارهای دولت برای این موضوع به کارگیری مردم در اقتصاد به صورت جمعی است که در قالب تعاونی ها امکان‌پذیر است و در قوانین نیز به آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت تعاونی، تسهیل گرفتن مجوز و توانمندسازی مدیران باید در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: ارائه مشاوره اقتصادی و فعال کردن تعاونی‌های نیمه فعال جزء برنامه‌های 100 روزه دولت در این وزارتخانه پیگیری خواهد شد.

به گفته ربیعی، کمک به ایجاد تشکل‌های تعاونی چه در قالب اتاق و اتحادیه، به باغبانی امور می‌پردازیم و مهندسی مدنظر نیست و همچنین تقویت بانک توسعه تعاون در دستور کار است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: راه اجرای عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی خصوصی‌سازی از طریق تعاونی‌ها است و گسترش آنها فرهنگ بومی را حفظ کند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر چگونگی اجرای سند توسعه تعاون بیان داشت: هم قانون تعاون به صورت لایحه و نیز طرحی از سوی مجلس وجود دارد که امیدواریم با هماهنگی با یکدیگر انجام شود.

ربیعی تأکید کرد: اجرای مفاد سند توسعه تعاون بستگی به سایر متغیرهای اقتصادی دارد و بدون درنظر گرفتن سایر شرایط نمی‌توان همه اهداف را محقق کرد و نیز کسب درآمد کرد. به میزانی که سرمایه‌گذاری شود و پول به واحد تزریق شود رشد تعاونی‌ها نیز قابل پیش‌بینی است؛ جواب صریح نمی‌توان داد که آیا در 4 سال آینده به رشد 25 درصدی تعاون می‌تواند رسید یا خیر، اما بنا را بر این خواهیم گذاشت، هر چند از برنامه عقب هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص برنامه‌های 100 روزه وزارتخانه عنوان کرد: در بخش بیمه‌ها، روابط کار، اشتغال، تعاون، رفاه به صورت مجزا و منسجم برنامه ارائه خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که اعلام کردید رشد اقتصادی منفی است و تأثیر در اشتغال دارد، گفت: این موضوع را جهت اطلاع تعاونی‌ها گفته و در واقع تلنگری به کنش‌گران اقتصادی است و رسانه‌ها در این مباحث تعامل داشته باشند، تا بتوان همکاری خوبی داشت.

ربیعی در پاسخ به این سؤال که دولت هدف کمی برای اشتغال درنظر خواهد گرفت، تصریح کرد: آمار سازی در زمینه اشتغال ممنوع است و باید پایه‌های آمار در کشور واقعی و شفاف درست شود. بنا داریم هر شغلی که ایجاد شد، آمارش را به جامعه بدهیم.

وی یادآور شد: تعریف سازمان جهانی کار از اشتغال متفاوت است و باید دید برای کدام جامعه عنوان و مبنا قرار گیرد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها