امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42810
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 48
سعید لیلاز فعال اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره نسبت اعتدال با گفتمان پیشرفت و عدالت ...

سعید لیلاز فعال اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره نسبت اعتدال با گفتمان پیشرفت و عدالت دهه چهارم انقلاب اسلامی اظهار داشت: اعتدال یک مفهوم نسبی است و بستگی دارد که ما آن را در چه بستر زمانی و مکانی به کار گیریم.

لیلاز با بیان اینکه ما باید در هر دوره‌ای منظور خود را از اعتدال تعریف کنیم، اضافه کرد: اگر بخواهیم نسبت اعتدالی که در حال حاضر مطرح است را با مفهوم پیشرفت و عدالت که رهبری تعیین کرده‌اند، مشخص کنیم باید بگوییم مهم‌ترین کار برای اعتدال‌بخشی به جامعه جهت رسیدن به عدالت این است که کشور را از لبه پرتگاه سیاسی و اقتصادی دور کنیم.

این فعال اصلاح‌طلب این موضوع را مهمترین وظیفه هر دولت عنوان کرد و یادآور شد: مردم به دولت جدید فرصتی داده‌اند تا گفتمان عدالت و پیشرفت را که در چارچوب سیاست‌های هشت سال گذشته تحقق پیدا نمی‌کرد محقق کنند.

وی ادامه داد: در اندازه‌گیری عدالت شاخص فلاکت بسیار مهم است و این شاخص در زمان رفتن خاتمی 24 و در حال حاضر 65 است، در حالی که تا سال 88 نیز این رقم 24 بوده است و تنها در طول 4 سال این شاخص تقریبا 2 و نیم برابر شد.

لیلاز تاکید کرد: بدون اعتدال در وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نمی‌توان به عدالت و پیشرفت رسید و از سوی دیگر تلاطم‌های سیاسی اجتماعی در ایران همیشه باعث شده که برنامه‌های توسعه مختل شود و زمانی که درآمد و منابع هم زیاد شده چون به بزرگ شدن دولت انجامیده به امر ضدعدالت تبدیل شده است.

این فعال اصلاح‌طلب در خصوص راهکارهای تحقق عدالت با بیان اینکه ما باید از طریق آزادسازی اقتصاد و قرار گرفتن در حوزه سیاسی و اجتماعی بتوانیم آرامش را پدید بیاوریم، افزود: این موضوع به معنای دچار افراط و تفریط نشدن است.

لیلاز در خصوص اولویت‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: احیای رشد اقتصادی، مهم‌ترین اولویت اقتصادی دولت است و اگر یک سری مقدمات اتفاق بیفتد در نتیجه کنترل تورم، کنترل بیکاری و عدالت اجتماعی محقق خواهد شد.

این فعال اصلاح‌طلب تصریح کرد:‌ به جای هدف قرار دادن عدالت اگر زیربنای آن را هدف خود قرار دهیم به عدالت هم می‌رسیم اما اگر عدالت را هدف قرار دهیم غبار بی‌عدالتی ایجاد خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا با وجود شعار اعتدال از سوی دولت روحانی کنگره آمریکا طرح تشدید تحریم‌ها علیه کشورمان را در دستور کار خود قرار داد، گفت: ما نباید انتظار داشته باشیم آمریکا منافع خود را بر اساس نوسانات داخلی ایران تنظیم کند چراکه منافع استراتژیک آمریکا در ضعیف نگه داشتن و تحریم نظام جمهوری اسلامی است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار