امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42811
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 60
سید محسن مشکوة در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه گزارش از استان‌ها مبنی بر شیوع بیماری تب ...

سید محسن مشکوة در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه گزارش از استان‌ها مبنی بر شیوع بیماری تب برفکی وجود دارد، چه اقدامی کرده‌اید؟ گفت: بیماری تب برفکی در کشور بومی است و برای ریشه‌کن کردن آن نیاز به همکاری‌ کشورهای منطقه‌ای است.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی افزود: کشورهایی که در مرز شرقی کشور وجود دارند، کشورهای آسیای دور آلوده به این بیماری هستند و برای کنترل این بیماری در کشور نیازمند اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای در استان‌های شرقی و نیز اقدامات کنترلی در کشورهای اطراف است.
وی تأکید کرد: این بیماری ویروسی است و حتی عامل آن از طریق باد نیز جابه‌جا می‌شود و برای جلوگیری از شیوع آن در برخی موارد اجازه جابه‌جایی دام داده نمی‌شود.
مشکوة گفت: انجام واکسیناسیون و نیز مراقبت از شیوع این بیماری از دیگر اقداماتی است که برای کنترل این بیماری انجام می‌شود و امسال برای تمام مناطق آلوده در کشور انجام شده است.
وی تأکید کرد: برای کنترل این بیماری ضرورت همکاری کشورهای منطقه به ویژه پاکستان، هندوستان، عراق و کشورهای آسیای میانه ضروری است.
به گفته مشکوة سالانه 30 میلیارد تومان برای کنترل این بیماری در کشور هزینه می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار