امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42817
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه خانه ملت، جزئیات طرح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه خانه ملت، جزئیات طرح تعیین تکلیف تأمین اجتماعی اشخاصی که 10 سال و کمتر حق بیمه دریافت کرده‌اند و به تصویب رساندند.

در ماده واحده این طرح که پیش از این دو فوریت آن به تصویب رسیده بود آمده است: سازمان تأمین اجتماعی مکلف است به افرادی که حداقل 10 سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند و به سن 60 سال برای مردان و 55 سال برای زنان رسیده‌اند یا به هر دلیلی به تشخیص کمیسیون‌های موضوع ماده 91 قانون تأمین اجتماعی مصوب 3 / 4 / 1354 و اصلاحات بعدی آن در سنین کمتر از موارد فوق از کار افتاده شده‌اند ولی از حق مستمری برخوردار نمی‌شوند، متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه، حقوق بازنشستگی پرداخت کنند. افرادی که کمتر از 10 سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند می‌توانند با پرداخت مابه‌التفاوت حق بیمه اعم از کارگری و کارفرما تا 10 سال به نرخ سال جاری، از امتیاز بازنشستگی این حکم برخوردار شوند.

در تبصره یک این طرح تصویب شده است: سازمان تأمین اجتماعی مکلف است بدون در نظر گرفتن هر نوع شرطی به فرزندان و همسر بیمه‌شده متوفی که زیر 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارد نسبت به سنوات، مستمری پرداخت کند.

همچنین در دیگر تبصره طرح تعیین تکلیف تأمین اجتماعی اشخاصی که 10 سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده‌اند آمده است: بند 3 ماده 80 قانون تأمین اجتماعی مصوب 3 / 4 / 1354 لغو می‌شود.

به گزارش فارس؛ بهارستان‌نشینان با 143 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 212 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به جزئیات این طرح رأی مثبت دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار