امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42823
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امین حسین رحیمی گزینه پیشنهادی برای تصدی ریاست دیوان محاسبات در جلسه علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امین حسین رحیمی گزینه پیشنهادی برای تصدی ریاست دیوان محاسبات در جلسه علنی امروز چهارشنبه پارلمان دفاع از برنامه‌های خود با اشاره به حضور خود در این دیوان گفت: در مدت حضور من در دیوان محاسبات پرونده‌های زیادی را رسیدگی کردیم؛ می‌توانم در خصوص این پرونده‌ها بگویم که تخلفات عمده و بزرگ در این پرونده‌ها کمتر مشاهده می‌شود.

وی یکی از دلایل وقوع تخلفات عدم آموزش مدیران دستگاه‌های اجرایی دانست و اظهار داشت: در برخی مواقع که تخلفی از مدیری مشاهده می‌شود، مدیر اعلام می‌کند که من اصلا نمی‌دانستم که این اقدام تخلف است وگرنه آن را انجام نمی‌دادم.

رحیمی بر لزوم آموزش برای مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و آموزش را عاملی برای کاهش تخلفات دانست.

دادستان دیوان محاسبات عدم کنترل داخلی از سوی دستگاه‌ها را عامل دیگری برای وقوع تخلفات دانست و ادامه داد: باید در هر سازمانی مراتب کنترل کننده داخلی وجود داشته باشد تا در مواقع وقوع تخلف توسط دستگاه‌ها کنترل شود.

رحیمی با بیان اینکه قوانین و مقرراتی که تصویب می‌شود در برخی موارد قابل اجرا نیست و همین باعث وقوع تخلف می‌شود، اظهار داشت: در برخی موارد در بودجه اعتباراتی برای ورزش و پژوهش در نظر گرفته می‌شود اما آن اعتبارات محقق نمی‌شود که این تخلف است اما ممکن است این تخلف به دلیل این صورت گرفته باشد که آن مصوبات و قوانین قابل اجرا نبوده است.

وی اضافه کرد: اگر مورد اعتماد قرار گیرم با راهنمایی و کمک نمایندگان به دنبال این می‌روم که دیوان محاسبات به جای نظارت بر تخلفات به دولت کمک کند تا بودجه در مسیر خود هزینه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها