امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42825
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 58
مجید ابهری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، اظهار داشت: متأسفانه خلأ قانونی در زمینه خرید و فروش و نگهداری سلاح سرد باعث شده که اینگونه وسایل به ...

مجید ابهری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس، اظهار داشت: متأسفانه خلأ قانونی در زمینه خرید و فروش و نگهداری سلاح سرد باعث شده که اینگونه وسایل به آسانی در کوچه و خیابان و در مقابل چشمان کودکان به فروش برسد.

وی افزود: از سوی دیگر پایین آمدن آستانه تحمل و کمرنگ بودن آموزش مهارت‌های زندگی مانند مدیریت هیجان‌های رفتاری باعث شده به کارگیری این سلاح افزایش یابد.

این جامعه‌شناس با اشاره به اینکه 45 درصد از قتل‌ها با سلاح سرد اتفاق می‌افتد گفت: با توجه به گسترش و افزایش خشونت ناشی از فیلمهای ماهواره‌ای و از آنجا که 90 درصد از بازیهای رایانه‌ای کودکان دارای صحنه‌های خشونت‌بار است متأسفانه شاهد استفاده از چاقو و قمه هستیم.

ابهری تصریح کرد: ممنوعیت خرید و فروش سلاح سرد باعث زیرزمینی شدن آن می‌شود به همین جهت باید در زمینه کاهش خشونت رفتاری در جامعه و اقدامات پیشگیرانه قدمهای اساسی برداشته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قانون ممنوعیت حمل و نگهداری این گونه اقلام هر چه زودتر باید به نتیجه برسد و مورد استفاده قرار گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها