امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42827
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی پیش از ظهر امروز در سومین «جشنواره وقف چشمه همیشه جاری» در محل تالار وحدت اظهار داشت: سومین ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی پیش از ظهر امروز در سومین «جشنواره وقف چشمه همیشه جاری» در محل تالار وحدت اظهار داشت: سومین جشنواره «جشنواره وقف چشمه همیشه جاری» که امروز در حال برگزاری است با پیشینه‌ای از سال 89 کار خود را آغاز کرده است.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: در سال 89 به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری و در راستای ترویج فرهنگ وقف در کشور اقدامات و نظرسنجی‌ ویژه‌ای صورت گرفت که در نهایت این نظرسنجی خروجی‌هایی را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌ها برگزاری جشنواره «جشنواره وقف چشمه همیشه جاری» که در سال 89 در 7 رشته فراخوان داده شد.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اعلام اینکه در سال 89 بیش از 3هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد ابراز داشت: در این میان حدود 68 اثر برگزیده به مرحله اختتامیه راه یافتند.

وی یادآور شد: دومین جشنواره «جشنواره وقف چشمه همیشه جاری» در سال 90 در دو بخش خوشنویسی و ادبیات اسلامی برگزار شد که پیرامون آن 2984 اثر به دبیرخانه این جشنواره واصل و 32 اثر برگزیده شد.

حجت‌الاسلام شرفخانی ادامه داد: هم اکنون که در آئین اختتامیه سومین جشنواره «جشنواره وقف چشمه همیشه جاری» قرار داریم 588 اثر به دبیرخانه ارسال شده و در مجموع 38 اثر برگزیده شد.

وی با اعلام اینکه آثار جشنواره‌های پیشین به چاپ رسیده‌اند، ادامه داد: این آثار شامل کتاب‌هایی از جمله اندیشه جاری، حکایت ماندگار، چشمه‌سار ادب، مجموعه نمایشگاهی خوشنویسی و نقاشی، چشمه تجلی، حکایات ماندگار و غیره می‌شود.

به گفته وی در سومین جشنواره «جشنواره وقف چشمه همیشه جاری» از نرم‌افزار جامع وقف رونمایی می‌شود.

معاون سازمان اوقاف در ادامه با اشاره به سیر صعودی انجام وقف طی سالهای اخیر اضافه کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تا سال 89 متوسط وقف در کشور سالانه به حدود 200 وقف می‌رسید، این در حالی است که طی سالهای اخیر این رقم به حدود 2 هزار وقف در سال افزایش یافته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها