امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42828
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، در سال‌های اخیر بیش از 19 هزار کانتینر تدارکاتی ناتو که قصد ارسال ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، در سال‌های اخیر بیش از 19 هزار کانتینر تدارکاتی ناتو که قصد ارسال تدارکات مورد نیاز نیروهای خارجی مستقر در افغانستان را داشتند در بندر کراچی پاکستان ناپدید شدند.

طبق گزارش «سازمان تحقیقات فدرال پاکستان»، از این کانتینرها برای حمل سلاح به افغانستان استفاده شده است.

پیش از این، پاکستان اعلام کرده بود که آمریکا حق ندارد از خاک این کشور برای حمل سلاح به افغانستان استفاده کند.

اما آمریکایی‌ها برای انتقال سلاح و مهمات مورد نیاز خود دست به ترفند جالبی زدند و آن انتقال تجهیزات از راه هوایی بود.

به گزارش سازمان تحقیقات فدرال پاکستان، امکان ندارد این کانتینرهای حامل سلاح از راه زمینی به افغانستان رفته باشند بنابراین هواپیماهای باربری «کارگو» آمریکا مخفیانه در بندر کراچی فرود آمده و کانتینرهای مورد نظر را به افغانستان حمل کرده‌اند.

اما جالب اینجا است که هیچ آمار رسمی درباره تعداد کانتینرها و هواپیماهای باری ناتو که وارد فرودگاه کراچی شده‌اند وجود ندارد.

طبق گزارش سازمان تحقیقات فدرال، بخش اطلاعات نیروی هوایی پاکستان اعلام کرده است که آمار هواپیما‌های ناتو که از فوریه سال 2012 در کراچی فرود آمده‌اند با تعداد واقعی آن مطابقت ندارد و به نظر می‌رسد برخی مسئولان ثبت آمار نیز با این برنامه همکاری داشته‌اند.

طبق این گزارش، بیشتر هواپیماهای ناتو به بهانه فرود اضطراری و نقص فنی از فرودگاه کراچی برای حمل کالاهای مورد نیاز خود به افغانستان استفاده کرده‌اند.

آمریکایی‌ها همچنین ضمن پرداخت رشوه به برخی مسئولان پاکستانی، توانسته‌اند رقمی را که باید به دولت پاکستان پرداخت می‌کرده‌اند از لیست هزینه‌های خود حذف کنند.

سازمان تحقیقات فدرال پاکستان تاکنون مسئول برج مراقبت و مسئول حمل و نقل فرودگاه کراچی را در این باره مقصر دانسته است.

این در حالی است که تحقیقات درباره این پرونده همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار