امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42830
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، بیش از 30 هزار نفر با همراهی رئیس جمهور ترکمنستان و مشارکت اعضای دولت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، بیش از 30 هزار نفر با همراهی رئیس جمهور ترکمنستان و مشارکت اعضای دولت این کشور و سفرا و دیپلمات‌های خارجی، در عشق‏‌آباد و همچنین در مراکز استان‌های پنجگانه این کشور، دوچرخه‌سواری کرده و یک رکورد ملی جدیدی در این زمینه به ثبت رساندند.

این دوچرخه‌سواری همگانی به ابتکار «قربانقلی بردی‏ محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان به‌ منظور تبلیغ ورزش دوچرخه‌سواری و جذب مردم این کشور به ورزش همگانی در عشق‏‌آباد برگزار شد و دوچرخه‌سواران که متشکل از دانشجویان، کارکنان نهادهای دولتی و غیردولتی، کارکنان نهادهای اجتماعی، فرهنگی و افراد عادی و نیز ورزشکاران حرفه‌‏ای بودند، حدود 30 کیلومتری را به همراه رئیس جمهور این کشور طی کردند.

این دوچرخه‌سواری بعدازظهر روز گذشته با نقطه پایان در مقابل کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان و با برگزاری برنامه‌های شاد و هنرنمایی هنرمندان پایان یافت.

سپس رئیس جمهور ترکمنستان در مراسم افتتاحیه نخستین میدان ویژه مسابقات اتوموبیل‌رانی در عشق‏‌آباد نیز شرکت کرد و با سوار شدن در اتومبیل ورزشی «الفا رومیو جولیتا» مهارت رانندگی خود را نشان داده و در کورس اول مقام اول این مسابقه را نیز کسب کرد.

بردی‏ محمداف به ورزش‌های دوچرخه‌سواری، سوارکاری با اسب، اتومبیل‌رانی، قایق‌رانی ورزشی و پیاده‌روی علاقه خاصی دارد و به صورت حرفه‌ای در این زمینه تمرین می‏‌کند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار