امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42831
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز سه‌شنبه در جلسه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز سه‌شنبه در جلسه بررسی اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه اعلام کرد که در صورت حمله آمریکا به سوریه، کشور روسیه به احتمال بسیار زیاد کمک نظامی به سوریه را افزایش خواهد داد.

وی در جلسه سنا تصریح کرد: نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر آنکه روس‌ها به رژیم سوریه تضمین دادند که اگر ما (آمریکا) چیزی را تخریب کنیم، آنها (روس‌ها) آنرا جایگزین می‌کنند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با این حال ادامه داد علیرغم چنین احتمالی نباید تردیدی برای اقدام نظامی در سوریه به وجود آید.

دمپسی تصریح کرد که وظیفه اقدام نظامی محدود علیه سوریه مهار و تنزل است و از نظر میزان و مدت محدود است.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا توضیح داد که در اظهارات پیشین وی، گزینه‌های نظامی که مطرح کرده بود با منافع امنیت ملی و موثر بودن آن ارتباط داشت و تأکید کرد که استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی علیه مردم این کشور ارتباط مستقیمی با منافع امنیت ملی آمریکا دارد.

دمپسی جزئیات اهدافی را که احتمالاً آمریکا در سوریه مورد حمله قرار خواهد داد را ارائه نداد و فقط گفت که این اهداف با ایده‌آل کاهش قابلیت سلاح‌ شیمیایی سوریه انتخاب می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که اقدام محدود نظامی احتمالاً به درگیری با سوریه منجر می‌شود، گفت که همیشه خطر از جانب رژیم اسد وجود دارد اما قابلیت‌های آنها برای چنین کاری محدود است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها