امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42832
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 115
  به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، علما، کارشناسان و رهبران سیاسی پاکستان ضمن مخالفت با حمله آمریکا ...

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، علما، کارشناسان و رهبران سیاسی پاکستان ضمن مخالفت با حمله آمریکا به سوریه خواهان حل مشکل این کشور از طریق گفت‌وگوی سیاسی و رجوع به سازمان همکاری‌های اسلامی شدند.

مخالفان حمله آمریکا به سوریه از دولت پاکستان خواستند درباره این کشور به عنوان نماینده مسلمانان عمل کند و مقدمه اتحاد کشورهای اسلامی برای حمایت از سوریه را فراهم کند.

«قاری حنیف جالندهری» رئیس حوزه‌های علمیه پاکستان موسوم به «وفاق المدارس العربیه» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ابراز داشت: حمله به سوریه یک چالش برای کشورهای اسلامی است بنابراین سازمان کنفرانس اسلامی باید با تشکیل اجلاس ویژه مواضع مسلمانان در برابر این اقدام را مشخص کند.

وی افزود: کشورهای اسلامی نباید در برابر تهدیدهای آمریکا سکوت کنند.

جالندهری از دولت سوریه نیز خواست برای حل بحران‌های موجود از کشورهای اسلامی کمک بگیرد و به غربی‌ها اعتماد نکند.

این رهبر مذهبی پاکستان تصریح کرد: جنگ راه حل مشکلات نیست بنابراین پاکستان باید تلاش کند مشکل سوریه از راه‌های مسالمت‌آمیز و با همکاری تمام کشورهای اسلامی حل شود.

«عمر ریاض عباسی» از رهبران موسسه «منهاج القرآن» که در بیش از 90 کشور دنیا شعبه دارد  نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد تصریح کرد: سلاح‌های شیمیایی که آمریکا مدعی است علیه مردم سوریه مورد استفاده قرار گرفته توسط خود این کشور برای پشتیبانی از تروریست‌‌ها در اختیار آنان قرار گرفته بود.

وی افزود: متأسفانه نه تنها کشورهای غربی بلکه کشورهای اسلامی چون عربستان نیز از نظریه غرب برای نابودی سوریه حمایت می‌کنند.

به گفته عباسی، آمریکا به ‌وسیله عربستان به سوریه سلاح ارسال می‌کند بنابراین نمی‌توان روی این کشور به عنوان یک کشور اسلامی حساب باز کرد بلکه عربستان را باید متحد استراتژیک آمریکا به حساب بیاوریم.

رهبر موسسه منهاج القرآن تأکید کرد: عملیات‌های تروریستی در پاکستان به پشتوانه آمریکا انجام می‌شود و گسترش عملیات‌های تروریستی در سوریه چالشی بزرگ برای امت اسلامی است و ما نباید نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشیم.

وی پیشنهاد کرد: «سازمان همکاری‌ اسلامی» هر چه زودتر با تشکیل نشست فوق‌العاده‌ای به مسئله سوریه رسیدگی کند تا موضع قاطع کشورهای اسلامی درباره تجاوز به سوریه مشخص شود.

عباسی خاطر نشان کرد: اگر آمریکا به سوریه حمله کند نه تنها کشورهای اسلامی بلکه سایر کشورها حتی خود آمریکا نیز از آسیب‌های این جنگ در امان نخواهند بود.

وی از دولت پاکستان خواست از مواضع ایران در برابر سوریه حمایت کند.

به گفته عمر ریاض، حمله آمریکا به سوریه را می‌توان آغاز سقوط این کشور تلقی کرد.
انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها