امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42833
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «نبیل العربی» دبیر کل اتحادیه عرب گفت: اتحادیه عرب برای ایجاد راه حل سیاسی بحران سوریه طی دو سال ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «نبیل العربی» دبیر کل اتحادیه عرب گفت: اتحادیه عرب برای ایجاد راه حل سیاسی بحران سوریه طی دو سال گذشته تلاش کرده است.

العربی در گفت‌وگو با شبکه «سی بی سی» گفت: در 21 آگوست گذشته سلاح شیمیایی در سوریه بکار گرفته شده و اتحادیه عرب در پیامی از دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت خواست نشست فوق العاده شورای امنیت برای توقف جنگ در سوریه برگزار شود.

العربی گفت: اتحادیه عرب یک نهاد منطقه‌ای است و ابزارهای توقف درگیری در هیچ کشور عضوی را در اختیار ندارد بنابراین از شورای امنیت خواستیم بر اساس منشور و قوانین بین‌المللی تصمیم لازم را اتخاذ کند.

وی تاکید کرد: اتحادیه عرب هرگز خواستار حل نظامی بحران سوریه نشده است.

نبیل عربی گفت: حضور سوریه در اتحادیه عرب از حدود یک سال پیش به حال تعلیق درآمده است اما سوریه از بنیانگذاران اتحادیه عرب است و به محض اینکه درگیری‌ها در سوریه متوقف شود این بحران از طریق راه حل سیاسی بدون توسل به زور حل خواهد شد.

دبیر کل اتحادیه عرب تاکید کرد: گزارش بازرسان بین‌المللی درباره بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه کامل نشده است و آنها اعلام می‌کنند که اصلا سلاح شیمیایی در سوریه استفاده شده است یا خیر و اگر استفاده شده چه نوع سلاحی بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها