امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42844
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر بازنشستگی این فیلم‌ساز با سابقه و قدیمی را استودیوی انیمیشن‌سازی معروف گیبلی اعلام کرده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر بازنشستگی این فیلم‌ساز با سابقه و قدیمی را استودیوی انیمیشن‌سازی معروف گیبلی اعلام کرده است.

هایائو میازاکی در طول پنجاه سال گذشته با این استودیوی فیلم‌سازی همکاری داشته و فیلم‌های انیمیشنی خود را در این محل تهیه و کارگردانی کرده است.

خود فیلم‌ساز هم در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت دیگر قصد ندارد هیچ فیلم تازه‌ای راکارگردانی کند و برای هیچ انیمیشنی هم فیلم‌نامه نخواهد نوشت.
رسانه‌های گروهی و منتقدان سینمایی در ژاپن از شنیدن خبر بازنشستگی این استاد بزرگ انیمیشن‌سازی کشور خود تعجب کرده و شوکه شده‌اند.

خبر بازنشستگی میازاکی در شرایطی به صورت رسمی اعلام شده که او فیلم «باد می‌وزد» را برای نمایش عمومی در سینماهای ژاپن و بقیه کشورهای جهان آماده کرده است.

میازاکی هفتاد و دو ساله قول داده در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی شرکت کند و درباره دلایل خود برای بازنشستگی با نمایندگان رسانه های گروهی صحبت کند.

رسانه‌های گروهی ژاپن می‌نویسند این انیماتور کلاسیک فعالیت هنری خود را از دهه شصت میلادی شروع کرد و در پنج دهه گذشته تعدادی اثر کلاسیک سینمایی خلق کرده است.

«شهر ارواح» وی در سال 2001 فروش بسیار زیادی در ژاپن و دیگر کشورهای جهان کرد و موفق شد جایزه اسکار بهترین فیلم انیمیشن سال را از آن خود کند.
او پس از این انیمیشن، فیلم‌های موفق «قلعه متحرک هاول» و «پونیو» را ساخت .جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز در سال 2005 شیر طلایی ویژه یک عمر فعالیت پر ثمر هنری را به میازاکی اهدا کرد

خط اصلی قصه «باد می‌وزد» که حال و هوایی شرح حال گونه دارد، در فاصله بین دو جنگ اول و دوم جهانی رخ می‌دهد و درباره جیرو هوریکوشی است.

هوریکوشی یکی از معروفترین طراحان کلاسیک تاریخ ژاپن است که جنگنده هوایی آسیکس ام زیرو میتسوبیشی را طراحی کرد.این جنگنده در دوران جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت.

میازاکی فیلم‌نامه تمام انیمیشن‌های خود را (که در تمام این سال‌ها به صورت دستی و سنتی خلق شده‌اند) نوشته است و به عنوان مشاور با بسیاری از محصولات انیمیشنی ژاپنی همکاری داشته است.

به نوشته سایت اینترنتی ددلاین، فیلم جدید او «باد می‌وزد» در بسیاری از کشورهای جهان با نام اصلی آن «کازه تاچینو» به روی پرده سینماها خواهد رفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها