امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42855
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 74
حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم چارچوب بندی حیطه اختیارات سرپرست وزارت علوم، گفت: با توجه به اینکه سرپرست وزارتخانه حداکثر سه ماه می‌تواند مسئولیت را بر عهده داشته باشد و معلوم نیست که وی بتواند وزیر شود، باید حیطه اختیاراتش مشخص شود.

وی در ادامه با انتقاد از عزل و نصب‌های اخیر در وزارت علوم، گفت: عزل و نصب‌ها در فضای دانشگاهی باید با تدبیر، صبر و بررسی همه جانبه کارشناسی صورت گیرد و به صرف اینکه مسئولی وابسته به یک جریان فکری است، مجوزی برای عزل آن قلمداد نخواهد شد. نمی‌توان مدیران شایسته را به صرف گرایش‌های سیاسی عزل کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در ادامه تصریح کرد: از آنجا که فضای دانشگاه‌ها فضای تجمع نسل جوان و آرمانخواه است، مدیریت و تدابیر چنین فضایی نیز باید به گونه‌ای باشد که انرژی نسل جوان را در مسیر انحرافی قرار ندهد و این انرژی را به چالش تبدیل نکند. من معتقدم بعضی از این عزل‌ و نصب‌ها در وزارت علوم خارج از اصول کلی انقلاب است و مسئولان باید با دقت بیشتری عمل کنند.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان با اشاره به لزوم ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلوگیری از ورود دانشگاه‌ها به فضای افراطی، خاطرنشان کرد: قطعا  نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تصمیمات مربوط به مراکز دانشگاهی و آموزش عالی ارجحیت دارد.

وی ادامه داد: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌توانند با اتخاذ تدابیری روند غلطی که در وزارت علوم جریان دارد را تصحیح کند تا فضای دانشگاه‌ها به سمت فضای افراطی، حاشیه‌ای و چالش برانگیز نرود.

حجت‌الاسلام کلانتری پیرامون وظیفه مجلس در خصوص وزارت علوم نیز گفت: مجلس با توجه به عملکردی که نسبت به وزیر پیشنهادی قبلی وزارت علوم داشته، قطعا به جعفر توفیقی نیز در صورتی که به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی شود، رای اعتماد نخواهد داد.

رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم در پایان خاطرنشان کرد: صیانت از فضای علمی دانشگاه‌ها که مورد تائید مقام معظم رهبری نیز هست، مستلزم این است که مجلس به وزیری رای اعتماد دهد که هیچ رویکرد حاشیه‌ای برای وزارت علوم به وجود نیاورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها