امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42870
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 125
حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به عزل و نصب‌ها در ...

حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به عزل و نصب‌ها در وزارت علوم از سوی سرپرست این وزارتخانه گفت: این تغییرات کاملا سیاسی بوده و هیچگونه وجاهت صحیحی ندارد. به نظر می‌رسد اتفاقاتی که در حال رخ دادن است زمینه را برای یک نوع انحراف از مسیری که وزارت علوم باید در آن قرار داشته باشد، فراهم می‌کند.
وی با یادآوری این نکته که در گذشته نیز جریان‌های سیاسی برای رسیدن به اهدافشان از فضای دانشگاه سوءاستفاده می‌کردند، متذکر شد: در حال حاضر با توجه به رویکردهایی که در عزل و نصب‌ها مشاهده می‌شود احساس می‌کنم این جریان به دنبال بازگرداندن فضای سیاسی به دانشگاه‌ها است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس در قبال چنین اقداماتی بی‌تفاوت نخواهد بود، خاطرنشان کرد: دانشجویان، هیئت‌های علمی و اساتید نیز باید در قبال این نگاه غیراصولی بایستند و به آن واکنش نشان دهند.
پژمان‌فر نادیده گرفته شدن نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی در عزل و نصب روسای دانشگاه‌ها را خلاف قانون عنوان کرد و افزود: قطعا این مسئله از سوی مجلس پیگیری خواهد شد اما روال اینگونه نبوده که کسی با سِمت سرپرستی وزارتخانه و بدون هماهنگی با شورایعالی انقلاب فرهنگی دست به چنین تغییراتی در دانشگاه‌ها بزند. این انتصابات غیرقانونی است و باید با آنها برخورد شود.
نماینده مردم مشهد در پایان به عزل و نصب روسای دانشگاه‌ها همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: اینگونه رفتار‌ها فضای دانشگاه‌ها را به سوی تشنج و التهاب پیش می‌برد. بیانیه‌ای که از سوی بسیج دانشجویی و بسیج اساتید در مقابل این تغییرات صادر شده است بیانگر مخالفت منسجم دانشجویان با این اقدامات است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها