امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42872
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدسعید اربابی در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: حماسه اقتدار ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدسعید اربابی در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: حماسه اقتدار سیاسی و به تبع آن انتخاب شایسته آقای روحانی و برنامه‌های ارائه شده وی در راستای ایجاد بستر اعتدال در کشور برای اعتماد قاطع نمایندگان مجلس به کابینه پیشنهادی فرصت مغتنمی را برای گذر کشور از پیچ خطرناک فعلی و دستیابی به حماسه اقتصادی فراهم آورده است. مردم با امید زیاد به دولت جدید رای دادند و دولت باید انتظارات و خواسته‌های آنان را تا حد ممکن پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه نباید خدمت به مناطق محروم را فراموش کرد، خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: گرفتاری معیشت مردم جدی است و باید برای آن چاره‌ای اندیشید و من در همین جا از همراهی صمیمانه برخی مسئولین ارزشمند ملی و استانی و مدیران محلی در انجام اهداف بلند نظام  تشکر می‌کنم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: از دولت‌های نهم و دهم که به نام عدالت‌محوری و مهرورزی و با تفاوت بین عملکرد و شعار در بسیاری از مواقع بی‌عدالتی را در استان سیستان و بلوچستان نهادینه کردند انتظاری وجود نداشت. اما امید می‌رود که دولت تدبیر و امید و آقای روحانی بتواند شعار عدالت محوری آقای احمدی‌نژاد را برای به کار گیری نیروهای توانمند و شایسته بدون در نظر گرفتن قومیت، مذهب، زبان و موقعیت جغرافیایی طبق اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عملیاتی کند.

اربابی ادامه داد: بدیهی است قومیت بلوچ به نظام اسلامی وفادار بوده و دلسوز کشور است. هرگز دست دوستی به مستکبرین و دشمنان قسم‌خورده این آب و خاک نداده و نخواهند داد. قوم بلوچ همان‌هایی هستند که سال 57 در ایرانشهر بدون شناخت و رصد تصویر آینده کشور به سیدی روحانی و تبعیدی حداکثر احترام را قائل شدند که بعدها به چهره فروزان نظام اسلامی به عنوان رهبر معظم انقلاب تبدیل شد.

وی افزود: از دولت تدبیر و امید انتظار می‌رود با در نظر گرفتن همراهی صادقانه مردم با آرای 85 درصدی در حوزه انتخابیه اینجانب به آقای روحانی خواسته‌ها و انتظارات آنان را به طور همه‌جانبه دریافت و پاسخ مناسبی به آن بدهد.

نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس‌جمهور اظهار داشت: با صراحت و مستند اعلام می‌کنم که بیشترین بی‌عدالتی و تبعیض را در دانشگاه‌های استان به نسبت سازمان‌ها برای جذب اعضای هیئت علمی متخصص بومی شاهد هستیم که در هشت سال اخیر به دلیل کج‌سلیقگی برخی مسئولین وزارت علوم این تبعیض را با عناوین و بهانه‌‌های مختلف نهادینه کرده‌اند و شک نکنید که یکی از تاثیرگذارترین اقشار در کسب مقام اولی استان سیستان و بلوچستان در میزان آرا به جنابعالی همین نخبگان بوده‌اند اکنون به این تبعیض‌ها امیدوارند.

اربابی ادامه داد: وقتی که بالاترین مقام اجرایی کشور بدون رعایت موازین قانونی 16 میلیارد تومان از بیت‌المال را به حساب دانشگاه غیردولتی خود واگذار می‌کند و تمام هدایایی که مسئولین کشورها در قبال هدایایی که از بیت‌المال تامین شده بود به مقامات ما داده‌اند، از کاخ سعدآباد خارج می‌کند آیا باید انتظار داشت که استاندار سیستان و بلوچستان دریافت خودروی مجلل، دریافت کمک‌های نقدی برای خود و فرزندش، عقد قرارداد یک میلیاردی با یک نفر به نام انجام پژوهش توسعه استان، بلاتکلیفی میلیاردها تومان کمک به مناطق همجوار منطقه آزاد چابهار و رانت و زمین‌خواری را در کارنامه خود نداشته باشد.

وی افزود: شاید جای شورای نگهبان را استاندار فعلی سیستان و بلوچستان گرفته که روزی شش بار من را برای دوره بعد ردصلاحیت می‌کند. البته این را هم می‌توان به حساب عدم شناخت جایگاه رفیع شورای نگهبان و فراموش‌کاری وی به خاطر سن بالا و زندگی با ایادی رژیم ستم‌شاهی در استان اضافه کرد که واقعا حق مردم نجیب استان این فرد نبود.

اربابی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف خواستار رسیدگی مسئولین به این مشکلات و حل آنها شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها