امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42880
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، مرتضی ادب، سرپرست اداه کل ثبت شرکت‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، مرتضی ادب، سرپرست اداه کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجارتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با رئیس و نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران تصریح کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور الگویی موفق در برون سپاری وظایف حاکمیتی است.

در این دیدار که معاون اداره کل ثبت شرکتها و تنی چند از سران دفاتر اسناد رسمی حضور داشتند، ادب با استقبال از برون سپاری برخی وظایف اداره کل ثبت شرکتها به دفاتر اسناد رسمی افزود: بررسی و تحلیل درست برون سپاری وظایف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سرلوحه سیاستهای کلان سازمان ثبت است.

وی با اشاره به ابراز علاقه مندی از پیشنهاد کانون سردفتران و دفتریاران در خصوص واگذاری برخی وظایف اداره کل ثبت شرکتها به دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد: فلسفه وجودی دفاتر اسناد رسمی، سلامت‌ترین برون سپاری وظایف حاکمیتی حکومت است و در سالهای گذشته با بررسی های لازم به این نتیجه رسیدیم که می‌توان در گام اول 9 خدمت انجام شده در اداره ثبت شرکتها را به دفاتر اسناد رسمی واگذار کرد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی در خصوص کاهش پرونده های قضایی در حوزه ثبت شرکتها افزود: از طرحی که به این مهم منتج شود استقبال می‌کنیم.

در این دیدار دشتی اردکانی ضمن تشکر از حضور مهندس ادب در کانون سردفتران و دفتریاران ضمن تشکر از حمایت‌های تویسرکانی ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از دفاتر اسناد رسمی، با اشاره به تشکیل کارگروه بررسی افزایش صلاحیتهای دفاتر اسناد رسمی در کانون سردفتران و دفتریاران گفت: بررسی های جامعی در خصوص وظایفی که در اداره کل ثبت شرکتها قابل واگذاری به دفاتر اسناد رسمی است انجام پذیرفته است که امیدوارم بعد از کارشناسی نهایی اجرایی شود تا از این طریق تمرکز مراجعات تک نقطه ای اداره کل ثبت شرکتها در تهران در سطح متراکم دفاتر اسناد رسمی متکثر شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها