امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42885
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده انتظامی کشور در همایش فرماندهان پلیس ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده انتظامی کشور در همایش فرماندهان پلیس فرودگاه‌های کشور و فرماندهان سپاه حفاظت با اشاره به اینکه تمهیدات و اقدامات ناجا در ممانعت از خروج مواد مخدر از کشور امروز بسیار اندک شده است گفت: زمانی بود که زائران ما به دلیل حمل مواد مخدر به کشور عربستان در آن کشور دستگیر می‌شدند و طبیعتاً برخورد بدی با آنها صورت می‌گرفت اما امروز تعداد دستگیری‌ها به صفر رسیده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه میان زائران ما هیچ مورد قاچاقچی وجود نداشته است و افرادی نیز که مبادرت به حمل مواد مخدر می‌کنند معتادان سنتی هستند که به اندازه مصرف خود مواد به عربستان می‌برند.

فرمانده ناجا ادامه داد: متأسفانه وزارت بهداشت عربستان همکاری‌های لازم با جمهوری اسلامی را نمی‌کند تا داروهای نگهدارنده در اختیار این معتادان سنتی قرار دهد به همین دلیل است که این افراد یا مجبور می‌شوند از اعمال حج باز بمانند و یا با خود هیچ موادی به عربستان حمل نکنند.

وی تأکید کرد: این روزها که حمل مواد مخدر به مقصد عربستان به صفر رسیده است ما شاهد هستیم که برخورد عربستانی‌ها با زائران ایرانی بهتر شده است و نتیجه می‌گیریم که برخی از این برخوردها سیاسی نبوده و تنها به دلیل عملکرد ضعیف ما در بدو ممانعت از خروج مواد مخدر بوده است ولی اکنون مقامات عربستانی ضمن تغییر نوع برخوردهای خود در مقاطعی نیز از ما به دلیل اقدامات مؤثر در زمینه ممانعت از خروج مواد مخدر به مقصد عربستان تقدیر کرده‌اند.

احمدی‌مقدم علت بروز سوانح هوایی را بی‌انضباطی خواند و گفت: شاهد هستیم که با وجود تحریم‌های صورت گرفته و عدم خرید هواپیما و قطعات جدید برای کشور سوانح هوایی ما هیچ کدام به دلیل نقص فنی رخ نمی‌دهد بلکه این بی‌انضباطی‌ها هستند که موجب بروز حوادث می‌شوند.

فرمانده ناجا تأکید کرد که اینها سپاه و نیروی انتظامی دو بال تأمین امنیت فرودگاه‌ها و پرواز هستند و گفت: بحث ایمنی نیز نقش اساسی را در فرودگاه‌ها و پروازهای ما ایفا می‌کند و هماهنگی سپاه و نیروی انتظامی می‌تواند ایمنی و امنیت را ارتقا ببخشد.

وی در پایان ضمن بیان اینکه فرودگاه یک کشور ویترین آن کشور محسوب می‌شود گفت: ما باید چیدمان خود را به نفع احسن در فرودگاه‌های کشور انجام دهیم چرا که زمانی مسافر خارجی وارد فرودگاه کشور می‌شود با توجه به این فرودگاه است که نسبت به آن کشور قضاوت می‌کند.

احمدی مقدم ادامه داد: از مسئولان درخواست می‌کنم که نسبت به شکیل شدن فرودگاه‌های کشور تلاش کنند و حتی اگر شده لباس شکیل و متحدالشکلی برای نیروهای انتظامی و سپاه فرودگاه فراهم شود که تنها یک نشان عامل تفاوت این لباسها باشد چرا که مناسب نیست مسافران خارجی نیروهای امنیتی متعددی با لباسهای مختلف را در فرودگاه ما مشاهده کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها