امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42902
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 62
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، سخنگوی اتحادیه کل مشاغل تونس ناکامی تلاش‌های میانجیگرانه این اتحادیه بین حزب اسلام گرای النهضه و ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، سخنگوی اتحادیه کل مشاغل تونس ناکامی تلاش‌های میانجیگرانه این اتحادیه بین حزب اسلام گرای النهضه و مخالفان برای حل بحران سیاسی شدید این کشور را اعلام کرد.

سامی الطاهری در اظهاراتی به تلویزیون رسمی تونس گفت: کاملا روشن است که به نتیجه نرسیده‌ایم زیرا حزب النهضه به منظور بهره گیری از فرصت‌ها امتیازدهی نمی‌کند.

تونس از زمان ترور محمد البراهمی، مخالف برجسته این کشور در 25 جولای گذشته با بحران سیاسی شدیدی روبه رو است مخالفان خواستار سرنگونی دولت موقت و انحلال پارلمان و تشکیل دولت غیرحزبی هستند.

الطاهری در عین حال گفت: مخالفان از سقف خواسته‌های خود کم کرده و از انحلال مجلس ملی موسسان صرف نظر کرده‌اند اما حزب النهضه می‌خواهد هر چیزی سر جای خود باشد.

حزب النهضه تاکید می‌کند که ائتلاف سه گانه حاکم که رهبری آن را برعهده دارد به رای مردم تشکیل شده و قانونی است اما با بزرگ شدن کابینه و حضور احزاب دیگر موافقت می‌کند.

از سوی دیگر کارکنان رادیوی ملی تونس در اعتراض به دخالت مقامات دولتی در فعالیت این رادیو اعتصاب کردند.

کارکنان رادیو تونس خواستار حفظ آزادی رسانه‌ها و بی طرفی آنها هستند و به برخی عزل و نصب‌ها در پست‌های مدیریتی برای شبکه‌های رادیویی این کشور معترض هستند.

این کارکنان گفتند که محدودیت‌های اعمال شده در دوره زین العابدین بن علی دیکتاتور سابق تونس نباید به فضای رسانه‌ها بازگردد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار