امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42909
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «ایندیپندنت»، با وجود مخالفت‌های درون‌حزبی محافظه‌کاران و رأی منفی پارلمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «ایندیپندنت»، با وجود مخالفت‌های درون‌حزبی محافظه‌کاران و رأی منفی پارلمان انگلیس به ارسال سلاح برای مخالفان سوری، احتمال دارد «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس بار دیگر طرح لغو محدودیت ارسال سلاح به سوریه را در پارلمان به رأی بگذارد.

در رأی‌گیری پیشین در مورد این طرح، بیش از 80 عضو حزب محافظه‌کار که کامرون رهبری آن را بر عهده دارد، رأی منفی دادند. با این وجود، سخنگوی رسمی کامرون احتمال ارسال مجدد این طرح به پارلمان را رد نکرد. البته وی به صراحت گفته است که انگلیس دیگر به دنبال مشارکت در مداخله نظامی در سوریه نیست.

سخنگوی کامرون در مورد مشارکت انگلیس در اقدام نظامی، گفت: فکر می‌کنم پارلمان به صریحا در این مورد نظر داده و لازم است تا به نظر پارلمان احترام بگذاریم. بنابراین طرحی برای اینکه بار دیگر به پارلمان برگردیم و درخواست اقدام نظامی را مطرح کنیم، نداریم.

با این حال وی در پاسخ به این سوال که آیا کامرون از بیانیه «باراک اوباما» در مورد افزایش کمک‌ها به مخالفان سوری حمایت می‌کند، گفت هنوز تصمیمی در این مورد اتخاذ نشده و این موضعی است که از مدت‌ها قبل وجود داشته است.

دیروز «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس هم برای باز نگه داشتن پرونده کمک تسلیحاتی به مخالفان دولت سوریه، در پارلمان حضور یافت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها