امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42915
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد حجت‌الاسلام ارباب سلیمانی صبح امروز در حاشیه بیست و دومین اجلاس سراسری نماز در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد حجت‌الاسلام ارباب سلیمانی صبح امروز در حاشیه بیست و دومین اجلاس سراسری نماز در خرم‌آباد در جمع خبرنگاران گفت: وظایف مهم ما جذاب‌سازی مساجد است که عواملی مانند امام جماعت و نقش تعیین کننده آن، هیئت امناء و حضور مردم بویژه جوانان در جذاب‌سازی مساجد مهم هستند.

وی افزود: امروز 16 هزار و 200 پایگاه کانون فرهنگی هنری مسجد در سطح کشور فعال هستند که از این تعداد 286 کانون مربوط به استان لرستان است.

سلیمانی ابراز داشت: امسال 2 هزار کانون در سطح استان‌های کشور براساس تراکم جمعیت راه‌اندازی می‌شود که از این تعداد 50 کانون مربوط به این استان است.

این مسئول به بخش اعتباری این کانون‌ها اشاره کرد و گفت: اعتبار این کانون‌ها براساس دریافتی وزارت ارشاد است که از فصل پنج این وزارتخانه به کانون‌ها ابلاغ می‌شود.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور خاطرنشان کرد: پیش‌بینی اعتباری ما برای کانون‌ها در سال جاری 45 میلیارد تومان است.

سلیمانی یادآور شد: در سال گذشته 48 میلیارد تومان اعتبار برای کانون‌های مساجد پیش‌بینی شد که متأسفانه از این مبلغ تنها 12 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی گفت: طی سال گذشته 70 مرکز دانشگاهی کانون‌های مساجد در آنها راه‌اندازی شده که در این زمینه امسال 2 هزار تقاضا به این کانون‌ها ارسال شده است.

این مسئول اضافه کرد: بیش از 2 میلیون نفر عضو کانون‌های مساجد در سطح کشور هستند که در مراسم‌های مختلفی مانند دهه کرامت و ماه‌مبارک رمضان، این تعداد بیشتر می‌شوند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور متذکر شد: براساس سرشماری سال 85، 65 هزار مسجد در کشور وجود دارد که طی این چند سال گذشته این تعداد نیز بیشتر شده است.

سلیمانی در پایان اذعان داشت: در سال جاری بیش از 100 میلیارد تومان اعتبار برای احداث و تعمیر مساجد در اختیار استانداران سراسر کشور قرار گرفته است.
انتهای پیام/85001/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها