امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42917
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 78
روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اعلام کرد: بیش از 75 هزار نفر از قرآن‌آموزان سراسر کشور برای شرکت در دوازدهمین آزمون سراسری قرآن کریم که ...

روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اعلام کرد: بیش از 75 هزار نفر از قرآن‌آموزان سراسر کشور برای شرکت در دوازدهمین آزمون سراسری قرآن کریم که 19 مهر‌ماه 1392 از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، ثبت‌نام کرده‌اند.

بنا بر این گزارش این آزمون هر سال در دو نوبت در رشته‌های حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

در این آزمون 43 هزار نفر در رشته‌های حفظ شامل؛ حفظ 3 جزء، 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم، 23 هزار نفر در رشته‌های مفاهیم و 9 هزار و 500 نفر در رشته‌های تفسیر و تدبر قرآن کریم ثبت‌نام کرده‌اند.

نمره قبولی در این آزمون کسب نمره 60 از 100 است که داوطلبان پس از قبولی گواهینامه حفظ قرآن از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت می‌کنند، همچنین به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت سراسر کشور 19 مهرماه 1392 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها