امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42922
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 129
«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه ...

«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه سازمان دارالقرآن برای تأمین نیروهای متخصص در استان‌هایی که با کمبود اساتید قرآن روبرو هستند دوره‌های مدرسان تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن برگزار می‌کند، گفت: امسال در استان‌های سیستان‌وبلوچستان، اردبیل، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی دوره تربیت مدرس روخوانی و رونخوانی قرآن برگزار خواهد شد.

وی در این باره افزود: سازمان دارالقرآن از سه سال گذشته اقدام به تربیت اساتید روخوانی و روانخوانی قرآن کرده به‌ طوری که تاکنون حدود 14 دوره در 10 استانی که نیاز به اساتید قرآن داشتند دوره‌های تربیت مدرس روخوانی و روانخوانی قرآن برگزار کرده است.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن در خصوص نحوه برگزاری آزمون و دوره تربیت معلم روخوانی تصریح کرد: پس از معرفی و بررسی عملکرد افرادی که سابقه 5 تا 10 دوره تدریس قرآن داشتند، مسئولان سازمان دارالقرآن برای این افراد آزمون تربیت مدرسان دوره‌های تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن برگزار می‌کنند و اگر افراد حدنصاب نمره را کسب کنند می‌توانند در دوره‌ها شرکت کرده و در نهایت گواهینامه تربیت مدرس دریافت کنند.

ضرغام با اشاره به آزمون‌های دوره تربیت معلم روخوانی ادامه داد: در این آزمون‌‌ها که به صورت شفاهی و کتبی برگزار می‌شود سطح روش تدریس روخوانی و روانخوانی، آزمون قرائت سطح 5، تحقیق و همچنین فنون معلمی و روانشناسی در آموزش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، همچنین کتاب‌های روانشناسی یادگیری، تربیت اسلامی و فنون معلمی منابع آزمون کتبی این دوره‌ها هستند که شرکت‌کنندگان برای قبولی باید در هر درس حداقل نمره 14 را کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه اساتیدی از تهران، قم و مرکزی منتخب شدند که قرار است برای تربیت مدرسان این استان‌ها نیز از این اساتید استفاده کنیم، گفت: دوره‌های تربیت معلم روخوانی و روانخوانی قرآن به مدت یک هفته توسط اساتید اعزامی از تهران در استان‌های سیستان‌وبلوچستان، اردبیل، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م.خ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار