امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42939
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 37
حسین عبده تبریزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که در چه زمینه‌هایی قرار است به ...

حسین عبده تبریزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که در چه زمینه‌هایی قرار است به وزیر راه و شهرسازی مشاوره بدهید، افزود: رشته‌ بنده مالی است و هر کمکی که در این زمینه بتوانم کنم دریغ نخواهم کرد، بنابراین چون رشته تخصصی من تأمین منابع مالی است از بنده توقع دارند که بتوانم روش‌هایی برای تأمین منابع مالی پروژه‌ها پیدا کنم و به دولت کمک کنم.

*راه‌های تأمین منابع مالی صندوق پس‌انداز مسکن بررسی می شود

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است در خصوص صندوق پس‌انداز مسکن که این روزها از سوی وزیر راه و شهرسازی به جای مسکن مهر مطرح شده مشاوره دهید تأکید کرد: هفته آینده قرار است جلسه‌ای با متخصصان مدیریت مالی برگزار شود تا راه‌های تأمین منابع مالی این صندوق بررسی شود.

*صندوق پس‌انداز مسکن قطعاً می‌تواند مردم را خانه‌دار کند

عبده تبریزی در پاسخ به این سؤال که آیا امید به خانه‌دار شدن مردم با صندوق پس‌انداز مسکن دارد یا خیر گفت: صندوق پس‌انداز مسکن قطعاً می‌تواند مردم را خانه‌دار کند اما جزئیات آن را تا زمان نهایی شدن نمی‌توانم اعلام کنم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر راه و شهرسازی چندی قبل در گفت و گوی تلویزیونی خود گفت مسکن مهر تا کنون 38 هزار میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی را جذب کرده و ادامه طرح های نیمه تمام نیز نیازمند 12 هزار میلیارد تومان دیگر است که اختصاص این مبالغ از منابع بانک مرکزی نقش جدیی در افزایش تورم خواهد داشت، در عین حال با توجه به وجود حجم زیادی پروژه نیمه تمام دولت باید فکری برای تامین آنها کند.

حال به نظر می رسد عبده تبریزی آمده تا روش های مختلفی مثل راه اندازی صندوق‌های تامین سرمایه، بازار سرمایه و بورس را برای تامین منابع مالی صندوق پس انداز مسکن به کار گیرد.

صبح امروز وزیر راه و شهرسازی طی حکمی حسین عبده تبریزی را به عنوان مشاور خود در امور مدیریت و تامین مالی منصوب کرد. 

*گفت و گو از اکبر محمودی
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار