امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42948
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 83
عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تصمیمات شب گذشته ستاد مبارزه با مفساد ...

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تصمیمات شب گذشته ستاد مبارزه با مفساد اقتصادی (فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری)، اظهار داشت: در جلسه شب گذشته تقریباً همه دستگاه‌ها و نمایندگان قوا حضور داشتند که این نقطه قوت آغازین این جلسه در دولت فعلی است.

وی ادامه داد: از قوای سه گانه نمایندگان به صورت حداکثری حضور داشته‌اند؛ سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی، وزیر اقتصاد، اطلاعات، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی رئیس‌جمهور، معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد در این جلسه حضور داشتند.

این عضو ستاد فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری تأکید کرد: در این جلسه مقرر شد تا کارگروهی در دفتر وزیر دادگستری ایجاد شود و قانون ارتقاء سلامت نظام اداری پیگیری شود.

یوسفیان ملا با بیان اینکه اساس کار ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اجرای صحیح قانون ارتقاء سلامت نظام اداری خواهد بود گفت: در رابطه با معوقات بانکی، زمین‌خواری، سوء استفاده‌ها از مناقطه‌ها و مزایده‌ها در جلسات آینده بحث و تبادل نظر خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقرر شد تا برخی پرونده‌ها به صورت موردی پیگیری شود، گفت: اکنون یکی از نگرانی‌ها واگذاری اراضی و وام‌های کلان به اشخاص بدون اطلاع مردم است،بنابراین مقرر شد تا پرداخت وام‌های کلان به اشخاص علنی و در رسانه‌ها در رابطه با میزان وام‌های پرداختی به افراد اطلاع‌رسانی کاملی انجام شود.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با ذکر مثالی در خصوص وام‌های کلان پرداختی گفت: برخی اشخاص با دریافت وام برای احداث کارخانه و فعالیت‌های تولیدی در دیگر بازارها از جمله سکه، طلا و سفته‌بازی سرمایه‌گذاری می‌کردند و در صورت اطلاع مردم از وام‌ها دیگر اشخاص نمی‌توانند در جای دیگر سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: در قانون ارتقای سلامت نظام اداری بر موضوع اختصاص منابع به محل مورد نظر تأکید شده است.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مصوبات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی حضور شخص معاون برنامه‌ریزی و نظارت و راهبردی (محمدباقر نوبخت) در کارگروه‌های زیر نظر ستاد در رابطه با حسن اجرای قانون ارتقاء سلامت نظام اداری بود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها