امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42952
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس اول مجلس در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس اول مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در سخنان کوتاهی اظهرا داشت: با توجه به اینکه در آستانه دور دوم تعطیلات تابستانی خانه ملت قرار داریم، اراده معاونت اجرایی مجلس و همچنین هیئت رئیسه بر این بود که برای بعضی از تعمیرات عمرانی در صحن خانه ملت، از فرصت دو هفته‌ای تابستانی استفاده کند.

وی افزود:‌ما احتمال می‌دهیم این تعمیرات که ضرورت دارند، بیش از دو هفته به طول انجامد و زمان ببرد، اگر بازسازی صحن سه هفته به طول انجامد، این موضوع را به اطلاع نمایندگان مجلس می‌رسانیم اما اگر بیش از این مدت یعنی سه هفته، تعمیرات عمرانی در صحن طول بکشد، ناچاریم برخی از جلسات علنی خانه ملت را در ساختمان قدیم مجلس برگزار کنیم.

ابوترابی‌فرد همچنین یادآور شد: با توجه به اینکه طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، محل دائمی مجلس، بهارستان است و اگر ضرورت داشته باشد جلسات علنی خانه ملت، در خارج از ساختمان بهارستان برگزار شوند، ما ناچاریم از نمایندگان در این زمینه رای‌گیری کنیم.

ابوترابی‌فرد در همین زمینه یادآور شد: هم اکنون احتیاطا از نمایندگان رای‌گیری می‌کنیم که اگر امکان برگزاری جلسات علنی در ساختمان بهارستان وجود نداشت بتوانیم جلسات علنی رادر مجلس قدیم تشکیل دهیم.

به گفته وی، حتی اگر چند جلسه علنی در ساختمان مجلس قدیم برگزار شود، باز هم نشست‌های کمیسیون‌های تخصصی و سایر برنامه‌های نمایندگان در بهارستان خواهد بود، لذا احتمال دارد به دلیل طولانی شدن بازسازی صحن، ناچار به برگزاری چند جلسه علنی در مجلس قدیم شویم.

ابوترابی‌فرد در خاتمه گفت: تعدادی از شیشه‌های صحن علنی مجلس گاهی فرو ریخته و تعمیر آن ضروری و البته زمان‌بر است.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس با 99 رای موافق، 44 رای مخالف و 7 رای ممتنع از 194 نماینده حاضر در جلسه، با این پیشنهاد مخالفت کردند.

تصویب برگزاری چند جلسه علنی مجلس در محل ساختمان قدیم خانه ملت نیازمند دو سوم آراء موافق تعداد نمایندگان حاضر در صحن علنی مجلس بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها