امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42973
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان نظام پرستاری محمد میرزابیگی با اشاره به اختیارات محول شده به سازمان نظام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان نظام پرستاری محمد میرزابیگی با اشاره به اختیارات محول شده به سازمان نظام پرستاری بر اساس مصوبه اخیر دولت مبنی بر ارائه آموزش‌های تخصصی به پرستاران گفت: سازمان نظام پرستاری در نظر دارد تا با هم‌اندیشی و تدبیر اعضای شورای عالی، آموزشکده‌ای برای این منظور با رویکرد خدمت‌رسانی به مردم و ساماندهی برخی خدمات مراقبتی و پرستاری در کشور راه‌اندازی کند.

وی افزود: آموزشکده‌ مهارتهای فنی و تخصصی پرستاری، مدرک دانشگاهی نمی‌دهد بلکه یکسری گواهینامه‌های مهارتی و رفتاری صادر می‌کند.

رئیس سازمان نظام پرستاری با تأکید بر لزوم تربیت پرستاران متخصص همگام با انواع تخصصهای پزشکی در کشور گفت: قطعاً اینکه بخواهیم به سرعت برای تمام تخصص‌های پزشکی موجود، دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری تعریف کنیم امری نامعقول و انتظاری بیهوده است زیرا چنین اتفاقی نه عملی است و نه مقرون به صرفه، ضمن اینکه در برخی رشته‌ها نیازی به تربیت نیرو در حد یک دانشکده نیست.

وی اضافه کرد: وجود دوره‌های آموزشی، تخصصی و کوتاه مدت در کنار تحصیلات دانشگاهی در بسیاری از کشورهای دنیا برای پرستاران مرسوم است و امری بدیع و نامتعارف نیست. به عنوان مثال در برخی کشورها در دانشکده‌‌‌های پرستاری، ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی در سطوح مختلف از جمله دکترای پرستاری منوط به گذراندن دوره‌‌های تخصصی کوتاه مدتی را به ترتیب اولویت پیش‌بینی، تدوین و در آموزشکده مهارتهای فنی و تخصصی پرستاری راه‌اندازی کند.

وی افزود: برای این منظور علاوه بر دانشکده‌های پرستاری از سایر دانشکده‌های هم عرض در سایر رشته‌ها و از متخصصان مختلف کمک می‌گیریم و از قابلیتها و توانایی‌های پرستاران و مدیران پرستاری که تجربه سالها خدمت‌رسانی در بخش‌های بالینی را دارند نیز بهره‌مند می‌شویم.

رئیس سازمان نظام پرستاری اظهار امیدواری کرد که با تأسیس این آموزشکده و ارائه دوره‌های تخصصی کوتاه مدت به پرستاران علاوه بر برآورده کردن نیاز بیمارستانها و مراکز درمانی اعم از خصوصی و دولتی، این اقدام نقشی کاربردی، کارآمد و تأثیرگذار در نظام سلامت کشور داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار