امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42979
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار جامعه فارس،سید احسان قاضی‌زاده در مراسم تقدیر از عکاس مبلغان دینی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: هنر عکاسی یک ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس،سید احسان قاضی‌زاده در مراسم تقدیر از عکاس مبلغان دینی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: هنر عکاسی یک هنر ماندگار است و امر معمولی و متداولی نیست که هر کسی بتواند خود را در جایگاه یک عکاس بداند.

وی ادامه داد: ما در تهران هنرستان‌های زیادی را برای آموزش عکاسی داریم که هر ساله کارآموزان زیادی را مورد آموزش خود قرار می‌دهند اما از بین انبوه کارآموزان شاید سالیانه تنها 2 یا 3 نابغه در حوزه عکاسی پیدا شود که تسلط بر حوزه تکنیکی عکاسی داشته باشد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: مراسمی که امروز برگزار شده است در حقیقت تقدیر از حرکتی عقیدتی و دینی است که تفکر ارزشی و دینی بر آن حاکم شده است و همین موضوع حرکت این عکاس خبرگزاری را بیشتر شایسته تقدیر می‌کند.

قاضی‌زاده ادامه داد: ما در چند سال اخیر تلاش کردیم کتاب‌های حوزه عکس را در تاریخ انقلاب جمع‌آوری کنیم و به این واقعیت برخوردیم که اگر در آن زمان عکاسانی وجود داشتند که موضوع انقلاب اعتقاد قلبی آن‌ها بود هم‌اکنون می‌توانستیم تعداد فریم‌های بیشتری از صحنه‌های آن زمان عکس داشته باشیم.

وی اظهار داشت: جهت‌دهی به حوزه تولیدات هنری به سمت ارزش‌های دینی کار مقدسی است و در همین جا از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و مدیریت این خبرگزاری تشکر می‌کنم که قدم در این راه نهادند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افزود: با توجه به اینکه هم‌اکنون در جبهه معارض عکس‌ها و کارهای قوی صورت می‌گیرد کارهایی در این زمینه که علاوه بر تکنیک نیاز به باور شخصی و اعتقاد و انگیزش دارند کار بسیار مشکلی است که امیدواریم این خبرگزاری در این مسیر موفق باشد.

قاضی زاده تصریح کرد: متولیان ما در حوزه هنری بیشتر نقش حامی را ایفا می‌کنند و طبعا وظیفه ما این است که در کنار هنرمندان حوزه عکاسی تمهیدات و تسهیلات لازم را برای آن‌ها فراهم کنیم تا بتوانند کارشان را آزادانه انجام دهند چرا که قطعا این تولیدات ماندگار خواهد بود.

وی در پایان با بیان اینکه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس فتح بابی را در زمینه عکاسی روحانیت گشوده است گفت: از مدیریت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که این زمینه را فراهم کردند تشکر می‌کنم و امیدواریم در آینده شاهد کارهای فاخری در زمینه ارزش‌های دینی در این خبرگزاری باشیم.

مریزاد: مبلغ مبلغان دینی در نقاط محروم بودم

در ادامه این مراسم مهدی مریزاد عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که در ماه مبارک رمضان با حضور در مناطق محروم از فعالیت روحانیون مبلغ عکاسی کرده بود با تشکر از مدیر عامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: در این مدت من مبلغ مبلغان دینی در نقاط محروم بودم و کار هنری خود را در زمینه عکاسی روحانیت با این کار آغاز کردم.

وی ادامه داد: در زمینه عکاسی روحانیت و برای اینکه فعالیت و جایگاه حقیقی روحانیون را به مردم نشان دهم از طلبگی در این کار شروع می‌کنم تا بتوانم حقیقت‌های فعالیت این عزیزان را نشان دهم.

همچنین در پایان از مهدی مریزاد عکاس خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تقدیر و هدایایی از سوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به وی تقدیم شد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها