امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42981
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 82
احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره علت انصراف خود از عضویت در هیئت رئیسه شورا گفت: من یک لحظه احساس کردم شورا دارد قطبی می‌شود ...

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره علت انصراف خود از عضویت در هیئت رئیسه شورا گفت: من یک لحظه احساس کردم شورا دارد قطبی می‌شود و چون می‌خواستم شورا تبدیل به اکثریت ـ اقلیت نشود این کار را انجام دادم.

وی افزود: ما به وحدت، انسجام و همدلی در شورا نیاز داریم. من شورا را یک کلیت واحد می‌بینم و هر 31 نفر ما باید تلاش کنیم هر چه بیشتر در مسائل مربوط به شهر همدل و متحد باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: لذا حس کردم بایستی قدمی در این راه بردارم و به همین دلیل از عضویت در هیئت رئیسه کنار کشیدم و خودم هم به نایب رئیس شدن آقای طلایی رأی دادم.

حکیمی‌پور درباره انتخاب شهردار در هفته آینده گفت: دو کار بزرگ همه شوراها انتخاب هیئت رئیسه شورا و انتخاب شهردار است. که در این دو مورد معمولاً لابی‌ها و صف‌بندی‌ها حاد می‌شود و به دلیل حساسیت شهرداری این موضوع طبیعی اما تلاش ما این است که تا حد امکان از این مراحل با آرامش عبور کنیم.

حکیمی‌پور در ادامه گفت: مدیریت از نظر ما این است که چه مقدار هزینه برای چه کاری با چه کیفیتی و در چه مدت زمانی صرف می‌شود و با در نظر گرفتن این آیتم‌ها مشخص می‌شود که یک مدیر خوب کار کرده است یا خیر.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: شهرداران وقتی رأی خود را از شورا می‌گیرند نباید با شورا تقابل کنند و باید با هم یکی شوند.

حکیمی‌پور اضافه کرد: نکته بعدی این است که شهردار تهران نباید شهرداری را به سمت اهداف سیاسی ببرد و آن را به سکوی پرتاب سیاسی تبدیل کند چون این کار باعث بالا رفتن هزینه‌های اداره شهر می‌شود و این هزینه‌ها بردوش مردم تهران است.

حکیمی پور گفت: شهردار همچنین باید بتواند با 8 دستگاه دولتی مثل وزارت راه و شهرسازی، اموزش و پرورش، تعاون کار و رفاه اجتماعی و ... که با اداره تهران مستقیما سروکار دارند برای حل مسائل شهر به خوبی تعامل کنند.

وی تأکید کرد: اداره تهران فقط اداره یک شهر نیست بلکه به مسائل تهران باید در مقیاس ملی نگاه کرد و شهردار تهران باید چهره‌ای ملی باشد.

وی در پایان درباره احتمال تصدی ریاست یکی از کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر گفت: من با توجه به سابقه‌ام در کمیسیون اقتصاد و دارایی مجلس شورای اسلامی و فعالیت در دولت در وزارت دارایی آمادگی دارم تا در کمیسیون برنامه و بودجه برای شورا مفید واقع شوم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها