امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 42987
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «الجزیره»، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه امروز احتمال اقدام نظامی این کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «الجزیره»، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه امروز احتمال اقدام نظامی این کشور علیه سوریه بدون حمایت و مشارکت آمریکا را رد کرد و گفت فرانسه برای چنین اقدامی آمادگی ندارد.

اولاند در صحبت‌های خود گفت رأی کنگره آمریکا به اقدام نظامی علیه سوریه، «بر ائتلافی که قرار است ایجاد کنیم، تاثیر خواهد داشت».

وی افزود: باید به همراه آمریکا، اروپا و کشورهای عربی ائتلاف بزرگی در سطح بین‌المللی ایجاد کنیم.

به گفته رئیس‌جمهور فرانسه، اما اگر کنگره آمریکا به اقدام نظامی رأی منفی بدهد، «فرانسه از طریق حمایت از اپوزیسیون دموکراتیک» مسئولیت خود را ایفا می‌کند.

امروز قرار است پارلمان فرانسه نیز همراهی آمریکا در اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه را مورد بحث قرار دهد. پیشتر پارلمان انگلیس با رأی منفی خود «دیود کامرون» نخست‌وزیر را از همراهی با آمریکا و فرانسه بازداشته بود.

هفته آینده هم قرار است کنگره آمریکا به طرحی که امروز برای مداخله نظامی در سوریه در کمیته روابط خارجی سنا مورد توافق قرار گرفت، رأی دهد. «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه تصمیم‌گیری در مورد حمله به سوریه را به کنگره واگذار کرد. بسیاری از نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کرده‌اند که فضای کلی 50-50 است و مشخص نیست که این طرح چه سرانجامی داشته باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها