امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43005
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مصطفی پورنجاتی صبح امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مصطفی پورنجاتی صبح امروز ضمن اعلام این خبر، به فهرست موضوعی کتاب‌ها اشاره کرد و گفت: این هشت کتاب در قالب‌های داستان کوتاه، نثر ادبی، شعر و زبان معیار از جنبه‌ها و پنجره‌های گوناگون و متنوع به شیوه‌ زندگی و جنبه‌های برجسته‌ شخصیت هشتمین امام معصوم علیه السلام می‌پردازد.

وی افزود: در تدوین این کتاب‌ها بر استفاده از هنرهای ادبی و تصویری همچون گرافیک تأکید شده است؛ از جمله ویژگی‌های دیگر این آثار، اتکا به متون معتبر تاریخی و حدیثی در زمینه‌ سیره و سخنان حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام بوده که زیر نظر پژوهشگاه قرآن و حدیث و به همت معاونت فرهنگی و ارتباطات موسسه‌ علمی دارالحدیث تولید شده است.

مدیر تدوین متون ترویجی دارالحدیث تصریح کرد: دارالحدیث این مجموعه کتاب را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، همزمان با برگزاری نخستین همایش ملی حدیث رضوی در قالب جشنواره‌ بین‌المللی امام رضا علیه السلام منتشر خواهد کرد.

پورنجاتی در ادامه به عناوین و موضوعات این هشت کتاب اشاره کرد و گفت: کتاب «دامنه‌های بلند مسیر چشم تو» مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه بر اساس سیره‌ امام رضا علیه السلام است که به قلم اعضای انجمن داستان‌نویسان حوزه منتشر می‌شود.

وی افزود: «مسیحای طوس» با موضوع شرح چهل کرامت برگزیده از امام رضا علیه السلام و مزار نورانی آن حضرت به قلم حمید احمدی جلفایی، «زندگی‌نامه‌ کوتاه و مستند امام رضا علیه السلام» به قلم مهدی غلامعلی، «زائر با معرفت» با موضوع شناخت‌نامه‌ای کوچک و روان درباره‌ مقام امام رضا علیه السلام بر اساس زیارت جامعه‌ کبیره که تولید اداره‌ تدوین متون ترویجی دارالحدیث است، «زندگی بر چشمه‌سار حدیث رضوی» که گزیده‌ای از سخنان و احادیث حضرت امام رضا علیه السلام بوده و به همت مجتبی فرجی تدوین شده، از دیگر کتاب‌های در دست چاپ است.

مدیر تدوین متون ترویجی دارالحدیث همچنین تصریح کرد: کتاب «در حضور دریا» از عناوین دیگر است که گزیده‌ای از بهترین سروده‌های شاعران در مدح امام هشتم علیه السلام بوده و به انتخاب حسین علیزاده در دست انتشار قرار گرفته است.

پورنجاتی در پایان دو کتاب «نوشته روی دلم زودتر بیا» با موضوع نثرهای ادبی درباره‌ زیارت امام رضا علیه السلام به قلم مصطفی پورنجاتی و همچنین «گزیده‌ کتاب‌شناسی امام رضا علیه السلام» به قلم هادی ربانی که معرفی کوتاه برترین کتاب‌های مربوط به سیره رضوی از گذشته تا امروز بوده را از دیگر عناوین کتاب‌های در دست چاپ ویژه همایش ملی حدیث رضوی دانست.

نخستین همایش ملی حدیث رضوی با هدف کشف و تبیین حدیثی سیره رضوی، نشر معارف حدیثی اهل بیت ‌(ع) در قالب متون ویژه و ترویج فرهنگ نوشتاری در سطوح مختلف علمی در دو بخش تخصصی و عمومی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/2258/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها