امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4301
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 176
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، سردار حسین چناریان صبح امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، سردار حسین چناریان صبح امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان اظهار داشت: طی سال گذشته 56 هزار و 955 کیلوگرم مواد مخدر در استان کرمان کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری 10 هزار و 169 نفر مرتبط با مواد مخدر در سال گذشته عنوان کرد: از این تعداد، 339 نفر قاچاقچیان اصلی، ‌یک‌هزار و 842 نفر توزیع‌کننده‌‌ مواد مخدر، یک‌هزار و 732 نفر عوامل حمل مواد مخدر، پنج هزار و 449 نفر عوامل نگهداری مواد مخدر و 631 نفر معتاد پرخطر بودند.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: میزان کشفیات 50 روز اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 47 درصدی دارد و ‌تاکنون‌ ‌6 هزار و 280 کیلوگرم مواد مخدر در کرمان کشف شده است. 

وی به افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی در سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌ اشاره کرد‌ و افزود: طی سال گذشته 1,5 کیلوگرم شیشه و ‌سال‌جاری پنج کیلوگرم شیشه کشف شده است.

چناریان میزان کشفیات هروئین‌ در سال‌‌جاری را با 61 درصد افزایش عنوان کرد و گفت: افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی از جمله هروئین نشان‌دهنده‌‌ افزایش گرایش مصرف این نوع مواد مخدر در جامعه است.

وی محورهای اصلی حمل مواد مخدر در استان کرمان را سه محور شمالی، میانی و جنوبی عنوان کرد‌ و گفت: سال گذشته 70 درصد از کشفیات مواد مخدر در جنوب، 25 درصد در بخش میانی و پنج درصد در شمال استان کرمان انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: به نظر می‌رسد، برخوردهای جدی که در شمال استان کرمان انجام شد، موجب شده تا این محور همچنان از وضعیت خوبی برخوردار باشد.

چناریان افزود: طی سال گذشته، 18 نفر و از ابتدای سال‌جاری تاکنون سه نفر از اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر در درگیری با نیروهای انتظامی و امنیتی به هلاکت رسیدند.

وی به همکاری خوب دستگاه قضایی با نیروی انتظامی برای دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر نیز اشاره کرد‌ و گفت: سال گذشته یک‌هزار و 400 نفر از خرده‌فروشان مواد مخدر دستگیر شدند.

چناریان تعداد معتادانی که طی سال گذشته جمع‌آوری شد را 927 نفر عنوان کرد و افزود: 237 نفر از این افراد در اردوگاه نگهداری می‌شوند.
انتهای پیام/80017/م30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها