امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43029
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 170 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای از جبهه مقاومت در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 170 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای از جبهه مقاومت در سوریه حمایت کردند.

متن کامل این بیانیه که علیرضا منادی عضو هیئت رئیسه مجلس آن را قرائت کرد، به شرح ذیل است:

بسم‌الله‌القاصم‌الجبارین

ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی، پیامبر عظیم‌الشان اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص) خطاب به ما فرموده است «هر مسلمانی صدای کسی را که از او طلب کمک می‌کند را می‌شنود ولی به یاری او نشتابد، مسلمان نیست».

اصل 154 قانون اساسی نیز تصریح می‌کند که جمهوری اسلامی ایران در عین خودداری کامل از هرگونه دخالت در امور داخلی ملت‌ها، از مبارزه حق‌طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت می‌کند، همچنین بر اساس اصل 110 قانون اساسی، تعیین سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران بر عهده رهبری معظم انقلاب است.

امروز حمایت از خط مقاومت سوریه نه تنها بر اساس مبانی محکم اعتقادی، وظیفه دینی هر مسلمان است که بر اساس اصول قانون اساسی، این وظیفه مهم ملی است که بارها مورد تاکید و تایید رهبر معظم انقلاب هم قرار گرفته است.

اکنون چه کسی است که ندای مسلمانان سوریه که به دست آدم‌خواران وحشی تکفیری هر روز قتل عام می‌شوند را بشنود و بی‌تفاوت بماند؟

چه کسی است که خبر دریده شدن شکم زنان بیگناه حامله در سوریه را تنها به جرم علوی بودن بشنود و آسان از کنارش بگذرد؟ چه کسی است که تکرار واقعه دلخراش خوردن جگر حمزه‌های زمان را در رسانه‌ها ببیند ولی به فریاد نیاید؟ چه کسی است که تصاویر سوزاندن دسته‌جمعی مسلمانان را در سوریه به دست تکفیری‌های خالی از عقل ببیند و دم فرو ببندد؟ چه کسی است که تیرباران مسلمانانی که به یاری مردم سوریه رفته‌اند را توسط عده‌ای خشک‌مغز وهابی‌مسلک را ببیند ولی مهر سکوت به لب بزند؟ چه کسی است که از نبش قبور اصحاب خوش‌نام رسول خدا(ص) به دست سلفی‌های بی‌دین قلبش در فشار قرار نگیرد؟ چه کسی است که از تکرار واقعه دلخراش بمباران شیمیایی حلبچه به دست صدام در سال‌های دور و امروز بمباران مردم در سوریه و به دست معارضین مورد حمایت غرب را ببیند و بتواند آرام بگیرد؟

تعجب و صد تعجب از کسانی است که در این مقطع تاریخی که آمریکا و غرب در حمایت از رژیم صهیونیستی غاصب در پی برانداختن مقاومت در خاورمیانه هستند، دشمن شادی می‌کنند و تکمیل بهانه آنها برای جنگ، ثمره دیگری ندارد.

اکنون ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت خود از خط مقاومت در سوریه، به صراحت اعلام می کنیم که با تمام وجود از مواضع ولی امر مسلمین و امید مستضعفان جهان حمایت می کنیم و در صورت اراده نظام، در کنار برادران سوری خود در مقابل خط کفر و ظلم حاضر به جانفشانی هستیم و به آمریکای جهانخوار و سردمداران آن در رژیم صهیونیستی اعلام می‌کنیم که ملت‌های مظلوم جهان، سال‌های سال است که در انتظار لحظه نهایی پاک کردن خط ظلم و ستم مستکبران هستند و حمله شما به سوریه سرآغاز این فروپاشی خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها