امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43038
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام  مجید انصاری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام  مجید انصاری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: عدم تصویب دو فوریتی اصلاح لایحه بودجه به معنای عدم تعامل مجلس با دولت نباید تلقی شود.

وی تصریح‌کرد: دوستان ما در کمیسیون برنامه و بودجه و اقتصاد و دارایی این نظر را داشتند که در رابطه با اصلاح بودجه خیلی احتیاج به قانونگذاری فوری نباشد و می‌توان از مکانیزم‌های دولت استفاده کرد و در واقع موضوع کاملاً طبیعی و عادی بود و دولت در بحث اصلاح بودجه 92 مشکل خاصی ندارد.

انصاری گفت: در این راستا اهرم‌هایی در اختیار دولت است که می تواند از آن استفاده کند، ضمن این‌که ما در کمیسیون مربوطه بعد از تعطیلات مجلس حضور پیدا خواهیم کرد و این موضوع را با همکاری نمایندگان محترم به سامان می‌رسانیم.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور در ادامه گفت: نکته‌ای که در اخبار آمده و منشاء سوء برداشت شده این بود که گفته شده نه تنها دو فوریت تصویب نشده، بلکه یک فوریت هم تصویب نشده است که این درست نیست؛ چرا که لوایح بودجه و اصلاحات آن طبق آیین‌نامه یک شوری است، بنابراین وقتی دو فوریت تصویب نشد خود به خود یک شوری است و نیازی به تصویب یک فوریت نبود، بنابراین عملا یک فوریتی است و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

وی اضافه‌کرد: با توجه به این‌که دیروز روز اول کاری من در مجلس بود با اقبال و ابراز محبت گسترده نمایندگان مجلس مواجه شدم و لازم می‌دانم از ابراز محبت تمامی نمایندگان تشکر کنم، همه دوستان ما از فراکسیون‌ها و جناح‌های مختلف که در مجلس حضور دارند تشریف آوردند و به بنده ابراز محبت کردند.

انصاری همچنین تاکید کرد: من به تعامل گسترده و سازنده و روزافزون مجلس با دولت در حل مشکلات مردم و پیشبرد امور کشور بسیار امیدوارم.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر مهلت رییس‌جمهور برای معرفی وزرای باقیمانده، افزود: آقای رییس‌جمهور طبق قانون فرصت کافی در این باره دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار