امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4304
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، مراسم امضای پروتکل الحاقی کنوانسیون حفاظت از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، مراسم امضای پروتکل الحاقی کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر(تهران) سه شنبه شب با حضور نورلان کاپاروف وزیر محیط زیست قزاقستان و محمدجواد محمدی زاده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان برگزار شد.

در این مراسم نورلان کاپاروف وزیر محیط زیست قزاقستان پیوستن به این کنوانسیون را برای حفاظت از محیط زیست دریای خزر بسیار با اهمیت دامست و گفت: کشورهای عضو با امضای این پروتکل باید گام‌های عملی برای جلوگیری از آلودگی دریای خزر بردارند.

کاپاروف همچنین با اعلام اینکه قزاقستان برنده برگزاری نمایشگاه اکسپو 2017 شده است، از شرکت‌های ایرانی دعوت کرد تا با حضور در این نمایشگاه دستاوردهای خود را در بخش‌های انرژی‌های تجدید پذیر و اقتصاد سبز به نمایش بگذارند.

محمدی زاده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این مراسم به دستاوردها و توانمندی‌های زیست محیطی متخصصان کشورمان اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است در تمامی حوزه‌های زیست محیطی از جمله انرژی‌های پاک، مدیریت پسماند، فرهنگ‌سازی تالاب‌ها و همچنین حوزه نفت و گاز با کشور قزاقستان همکاری کند.

گفتنی است، پروتکل الحاقی حفاظت از دریای خزر در برابر آلودگی های ناشی از منابع و فعالیت‌های مستقر در خشکی به کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای خزر که به امضای وزیر محیط زیست قزاقستان رسید، دومین پروتکل الحاقی کنوانسیون تهران است. پیشگیری، مهار، کاهش و از میان بردن آلودگی محیط زیست دریای خزر از مهمترین اهداف این پروتکل است.

کنوانسیون تهران نخستین چارچوب قانونی مورد توافق کشورهای ساحلی خزر شامل ایران، ترکمنستان، قزاقستان، آذربایجان و روسیه در زمینه همکاری‌های زیست‌محیطی در این دریاست.

بر اساس این کنوانسیون، کشورهای ساحلی منطقه برای حفظ محیط زیست دریای خزر در زمینه کاهش و کنترل آلودگی و جلوگیری از ورود گونه‌های مهاجم و همچنین مدیریت مناطق ساحلی‌، حفاظت و نگهداری و احیای منابع زنده دریایی با یکدیگر همکاری می کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها