امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43058
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 169
به گزارش فارس، در پی سفر هیئت اقتصادی روسیه به افغانستان، کابل و مسکو چندین توافقنامه اقتصادی در بخش حمل و نقل، استخراج معادن، انتقال انرژی، فرهنگ، ...

به گزارش فارس، در پی سفر هیئت اقتصادی روسیه به افغانستان، کابل و مسکو چندین توافقنامه اقتصادی در بخش حمل و نقل، استخراج معادن، انتقال انرژی، فرهنگ، آموزش عالی و کشاورزی امضا کردند.

این توافقنامه‌ها روز گذشته در دومین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی افغانستان و روسیه در کابل به امضا رسید.

هدف از سفر هیئت اقتصادی 53 نفره روسیه به کابل، تشویق سرمایه‌گذاران روسی برای سرمایه‌گذاری در افغانستان و همچینن گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی کابل- مسکو گفته شده است.

جمعی از افغان‌ها خواستار تعویق برگزاری انتخابات شدند

شماری از بزرگان قومی ولایت‌های جنوب‌شرقی افغانستان روز سه‌شنبه طی یک گردهمایی در شهر کابل خواستار تعویق در برگزاری انتخابات شدند.

آنان اعلام کردند که نبود امنیت و عدم حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان، باعث خواهد شد که این انتخابات درست و شفاف برگزار نشود.

این بزرگان که تعدادشان به بیش از 100 تن می‌رسید، از جامعه جهانی و دولت افغانستان خواستند که با تعویق برگزاری انتخابات تا سال 2018، کشور را از بحران نجات دهند.

آنان تأکید کردند که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در اوایل سال آینده، جفا در حق مردم افغانستان است زیرا شرایط فعلی کشور برای برگزاری انتخابات آماده نیست.

رایزنی چین و ترکمنستان درباره اوضاع افغانستان

روسای جمهور چین و ترکمنستان درباره اوضاع افغانستان بحث و رایزنی کردند. رئیس جمهور چین روز گذشته در دیدار با همتای ترکمنستانی خود در شهر «عشق‌آباد»، علاوه بر بحث درباره مسائل پکن- عشق‌آباد، موضوع افغانستان را نیز بررسی کرد.

در این دیدار رئیس جمهور چین با اشاره به مذاکرات صلح افغانستان، بر انجام این مذاکرات به رهبری افغان‌ها تأکید کرد.

این مقام چینی اظهار داشت که صلح و ثبات در افغانستان به سود کشورهای منطقه است.

سوءقصد به جان یک مقام افغان در ولایت «بدخشان»

بر اثر انفجار مین کنارجاده‌ای در ولایت بدخشان، شهردار شهر «فیض‌آباد» مرکز این ولایت زخمی شد و چهار محافظ وی کشته شدند.

سخنگوی والی بدخشان اعلام کرد: این حادثه روز گذشته در منطقه «بهارک» ولایت بدخشان رخ داد. تاکنون مسئولیت این حادثه را فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

فرمان کرزی درباره حضور یک نماینده از هندوها در پارلمان

حامد کرزی طی فرمانی یک کرسی را در پارلمان این کشور به شهروندان افغان هندو مذهب اختصاص داد.

در قانون جدید انتخابات افغانستان، شهروندان افغان هندو مذهب از این امتیاز محروم شده بودند که باعث اعتراض آنان نیز شده بود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها