امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43060
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی با حضور چهره‌های برتر شعر آیینی داخلی و خارجی، 18 و 19 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی با حضور چهره‌های برتر شعر آیینی داخلی و خارجی، 18 و 19 شهریور‌ماه جاری در تالار عماد مجتمع فرهنگی هنری عصر انتظار کرمان برگزار می‌شود.

شاعرانی همچون امیر برزگر، علیرضا غزوه، سعید حدادیان و صابر امانی از ایران و رستم عجمی از‌ تاجیکستان و عزیز مهدی از هندوستان به عنوان‌ چهره‌های موثر شعر آیینی در هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی در کرمان حضور می‌یابند.

برگزاری 17 دوره شعر ولایی و آیینی در کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان صبح امروز در تشریح برنامه‌های هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان کرمان به دلیل پیشینه و سبقه برگزاری 17 دوره شعر ولایی و آیینی، عهده‌دار کنگره سراسری شعر رضوی است.

احمد سعیدی با بیان اینکه پنج رویداد مهم شعری در کرمان به استقبال کنگره سراسری شعر رضوی رفتند، ابراز داشت: جشنواره منطقه‌ای شعر رضوی طی هفته گذشته در پنج منطقه از استان کرمان با محوریت شهرستان‌های جیرفت، نرماشیر، سیرجان، زرند و سرچشمه رفسنجان برگزار شد.

وی افزود: خروجی جشنواره منطقه‌ای شعر رضوی در‌ کرمان یک هزار و 472 شعر بود که شور و شعف خاص رضوی را در سطح استان کرمان ایجاد کرد.

ارسال‌ 3600 اثر به هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی

سعیدی با اشاره به ارسال 2 هزار و 100 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه شعر رضوی در کرمان تصریح کرد: در مجموع 3 هزار و 600 اثر در هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی در استان کرمان ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه شعر آیینی جایگاه خود را در کشور تثبیت کرده و هر ساله به ارزش و اعتبار آن افزوده می‌شود، خاطرنشان کرد: شاعرانی همچون امیر برزگر، علیرضا غزوه، سعید حدادیان و صابر امانی از ایران و رستم عجمی از‌ تاجیکستان و عزیز مهدی از هندوستان به عنوان‌ چهره‌های موثر شعر آیینی در هشتمین کنگره سراسری شعر رضوی در کرمان حضور می‌یابند.

نکوداشت 2 شاعر آیینی در کنگره سراسری شعر رضوی 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به ویژه برنامه‌های کنگره شعر رضوی در کرمان ابراز داشت: نکوداشت دو چهره ارزشمند شعر آیینی کشورمان امیر برزگر و مرحوم شاهرخ اورامی از برنامه‌های ویژه این دوره شعر رضوی است.

سعیدی با اشاره به راه‌اندازی بخش پژوهشی کنگره شعر رضوی در سال جاری عنوان کرد: در مجموع 50 اثر به دبیرخانه کنگره ارسال شده که به یمن نام مبارک حضرت رضا (ع) هشت پژوهش برتر انتخاب و در قالب کتابی منتشر می‌شوند.

افتتاح نخستین بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در کرمان

سعیدی بیان داشت: نخستین شعبه استانی بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) نیز در روز 18 شهریورماه جاری بعد از مراسم افتتاحیه کنگره شعر رضوی افتتاح می‌شود.

وی افزود: این بنیاد در فضایی به وسعت 350 متر مربع جنب مجتمع فرهنگی هنری عصر انتظار شهر کرمان احداث شده تا طی سال در حوزه شعر آیینی و ولایی به فعالیت بپردازد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: کتابخانه‌ای در بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) در کرمان در نظر گرفته شده تا آثار مربوط به تولیدات جشنواره‌ها و در صورت امکان آثار خارجی در حوزه اهل‌بیت ‌(ع) شامل شعر، خوشنویسی، هنرهای تجسمی و ... به این مکان منتقل شود.

رسانه‌ها به ‌ایجاد فضای معنوی و اهل‌بیتی در جامعه بپردازند

سعیدی گفت: رسانه‌ها و اصحاب مطبوعات از فرصتی که در جریان کنگره شعر رضوی فراهم شده برای ارائه تولیدات در حوزه فرهنگ اهل‌بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) برای معنویت‌بخشی به جامعه بهره ببرند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می‌توانند با کمک از شخصیت‌های حوزوی، دانشگاهی و بزرگان دیگر فضای معنوی و اهل‌بیتی را در جامعه گسترش دهند و در کنار مصون‌سازی جامعه، باقیات صالحاتی برای خود داشته باشند.

سعیدی ذعان داشت: اگر در این غوغا و بازار آشفته منطقه ما در نهایت آرامش و امنیت به زندگی خود ادامه می‌دهیم به یمن وجود اهل‌بیت (ع) است، لذا باید تا حد امکان برای ترویج و تبلیغ این فرهنگ گام برداریم.

به گزارش فارس، آیین افتتاحیه هشتیمن کنگره سراسری شعر رضوی ساعت 9 صبح روز دوشنبه 18 شهریورماه و آیین اختتامیه ساعت 20 روز سه‌شنبه 19 شهریورماه در تالار عماد مجتمع فرهنگی هنری عصر انتظار شهر کرمان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/80017/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها