امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43080
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 216
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در طول یک هفته گذشته گفت و شنودهای مختلفی در صنعت نفت مطرح شده است. که برخی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در طول یک هفته گذشته گفت و شنودهای مختلفی در صنعت نفت مطرح شده است. که برخی ازاین اخبار به شرح زیر است:

نوذری گزینه شرکت نفت پس از هامانه

* پس از آنکه وزیری هامانه،یکی از گزینه ها مطرح برای شرکت ملی نفت ایران با توصیه برخی افراد به عنوان قائم مقام وزیر نفت منصوب شد، احتمال حضور غلامحسین نوذری در مدیریت شرکت ملی نفت ایران جدی‌تر شده است.

شنیده‌ها حاکی است معاونین وزرا با هماهنگی یکی-دو تن از مدیران بلندپایه دولت تعیین می شوند و اگر فرد پیشنهادی وزیر مورد تایید این دو تن نباشد نمی تواند پست در نظر گرفته را در اختیار گیرد.

* ولی الله احمدوند مدیر امور حقوقی وزارت نفت که در زمان رستم قاسمی از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به این سمت منصوب شده بود استعفا داد.

* قیمت صادرات گاز ایران به عمان تا تحرکات برکناری رئیس کمیسیون انرژی

* اگر ارزش 60 میلیارد دلاری صادرات گاز ایران به عمان که از سوی وزیر نفت عنوان شد صحیح باشد و همچنین اگر حجم صادرات روزانه گاز ایران به عمان که یک میلیارد فوت مکعب اعلام شده است نیز مورد تایید باشد آنگاه با یک حساب ساده باید گفت هر متر مکعب گاز صادراتی به عمان 22 سنت می شود.

البته دوباره تاکید می شود اگر این رقم صحیح باشد، گاز صادراتی به عمان ارزان ترین گاز صادراتی کشور در مقایسه با صادرات گاز به ترکیه و پاکستان خواهد بود. ناگفته نماند هنوز قرارداد صادراتی بین ایران و عمان منعقد نشده و تنها وزرای نفت دو کشور به امضای یک تفاهمنامه بسنده کرده اند و قرارداد صادرات گاز در ماه های آتی منعقد خواهد شد.

در عین حال به نظر می‌رسد یا اعداد و ارقام اولیه اعلام شده یعنی 60میلیارد دلار وزیر برای صادرات 25ساله گاز به عمان اشکال دارد و یا سایر محاسبات. 

* قبل از انتشار خبر احتمال ورود شرکتهای معتبر خارجی در صنعت نفت ایران برخی نهادهای نظارتی اعلام کردند روند برخورد وزارت نفت با برخی از شرکتهای بزرگ نفتی و همچنین نحوه ورود 6 شرکت بزرگ خارجی به ایران که به درخواست وزارت نفت صورت گرفته است مورد ارزیابی قرار می گیرد تا همچون قراردادهای گذشته مشکلاتی را در آینده برای کشور و صنعت نفت ایجاد نشود.

* تعدادی از مشاورین و معاونین وزیر نفت با هماهنگی برخی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس به دنبال برکناری رئیس فعلی کمیسیون انرژی هستند و قصد دارند در دور جدید فعالیت کمیسیون انرژی فرد دیگری را به ریاست این کمیسیون منصوب کنند.

در هفته های اخیر انتقادهایی از سوی سید مسعود میرکاظمی به عملکرد زنگنه در وزارت نفت مطرح شده است.

*جلسه اوباما با اقتصاددانان درباره تبعات حمله به سوریه

* همزمان با افزایش تنش ها میان آمریکا و سوریه شنیده شده است اگر یک موشک به سمت سوریه شلیک شود قیمت هر بشکه نفت خام به 200 دلار می رسد به همین دلیل برخی از رسانه های خارجی اعلام کرده اند در روزهای اخیر رئیس جمهور آمریکا با برخی از اقتصاددانان بین المللی مشورت کرده تا نتایج اقتصادی حمله به سوریه را مورد بررسی قراردهد.

* پس از آنکه وزیر نفت اعلام کرد قصد دارد برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت نفت ایران قراردادهای نفتی را اصلاح کند، برخی از رسانه های خارجی به نقل از مسئولان عراقی اعلام کرده اند عراق نیز برای آنکه از قافله جذب سرمایه گذار در صنعت نفت خود عقب نماند دست به تغییر ساختار قراردادها نفتی زده است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار