امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43086
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 181
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان که در سالن بصیرت بسیج آن استان برگزار شد گفت: با تشکیل ساختار جدید بسیج به عنوان سازمان بسیج مستضعفین همراه با مطالبه مردم و مسئولین از بسیج پیرامون امر به معروف و نهی از منکر، ضمن آسیب شناسی روش اجرایی در گذشته و استخراج نقاط ضعف آن، روش جدید امر به معروف و نهی از منکر تدوین، نهایی و اجرایی شده است.

سردار نقدی ضمن برشمردن نقاط ضعف روش قبلی و نیازهای امروز پیرامون امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: طرح نوین بسیج در امر به معروف و نهی از منکر با قابلیت تکرار توسط مردم آن است که بر اساس محبت و گفت و گو با اولویت اطرافیان و سپس افراد ناشناسو خارج از محل انجام می‌شود.

وی مساجد را پایه طرح ایجابی بسیج در امر به معروف و نهی از منکر دانسته و تصریح کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر محله با احصاء منکرات رایج و معروفات مفقود مانده در محله خود و شناسایی زمینه ها، افراط مرتبط و روش های موثر پیرامون آن برای امر به معروف و نهی از منکر اقدام می کند و اولویت اول بسیج در امر به معروف و نهی از منکر حفظ نظام و ارزش ها است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین آثار روش ایجابی بسیج در امر به معروف و نهی از منکر را پایدار و ماندگار عنوان کرد و افزود: با ارائه انتقاداتی نسبت به این شیوه، ضمن بررسی بیشتر توانستیم طرح خود را تکمیل و حتی برای مکان های عمومی و گردشگری نیز برنامه اجرا نماییم. چون در فضایی که فساد و منکر غالب است امر به معروف و نهی از منکر اثری ندارد پس در قدم اول باید فضای عمومی این مکان ها را تغییر داد.

وی شناسایی نقاط مشخص عمومی و گردشگری در هر استان را یاد آورشده و افزود: به منظور تغییر فضای عمومی، پایگاه های فعالیت های متنوع فرهنگی در نقاطی از سواحل مازندران برپا و فعال شده است که در همین مدت کوتاه با استقبال چشمگیر مردمی مواجه گردیده است چراکه مردم شاهد آرامش و امنیت بیشتر برای خانواده خود و تفریح و گردشگری سالم هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج ضمن تاکید به مدیران دستگاه های مختلف برای برپایی و تقویت این پایگاه ها در سایر نقاط تاکید نموده و خاطر نشان کرد: در مقابله با افرادی که در انجام یک منکر پافشاری و حتی شبکه گسترده تشکیل داده اند، شبکه ارشاد بسیج در روش ایجابی امر به معروف و نهی از منکر عملیاتی شده است.

وی انتشار داستان‌های موفق روش ایجابی بسیج در امر به معروف و نهی از منکر را برای اطلاع سایر مردم از رسانه ها یادآور شده و ادامه داد: اگر کسانی که با روش ایجابی بسیج امر به معروف و نهی از منکر می شوند همچنان به کار خود ادامه دهند ضمن اطلاع از مذمت و گناه بودن آن کار، گزارش آن توسط بسیج جهت برخورد قهری و اعمال حاکمیت به دستگاه های مسئول ارائه می شود.

سردار نقدی در پایان با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر تخصصی در اقشار و اصناف مختلف به صورت ایجابی توسط بسیج ابراز داشت: ترویج و درج تصاویر ارزشی و ملی بر روی لوازم التحریر مصرفی کشور یکی از آثار این روش می باشد و در آینده برای تولید لباس با طرح های مناسب اقدام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها