امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4309
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 216
مریم قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد علت دریافت زیرمیزی توسط متخصصان زنان و زایمان اظهار داشت: تعرفه‌‌ها آن قدر پایین است و ...

مریم قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد علت دریافت زیرمیزی توسط متخصصان زنان و زایمان اظهار داشت: تعرفه‌‌ها آن قدر پایین است و از طرفی بیمارستان‌ها آن قدر همان دستمزد اندک را دیر پرداخت می‌کنند که برخی متخصصان مجبورند در مطب خود مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه دریافت زیرمیزی را تأیید نمی‌کنیم اضافه کرد: اکنون بابت انجام یک سزارین در بیمارستان دولتی ماهانه 90 هزار تومان به متخصص زنان و زایمان می‌پردازند و این رقم در بیمارستان خصوصی 420 هزار تومان است که معمولاً بعد از یک سال پرداخت می‌کنند.

به گفته این متخصص زنان و زایمان فقط 3، 4 بیمارستان رده یک خصوصی در تهران به ازای هر عمل سزارین 650 هزار تومان می‌پردازند.

وی گفت: این در حالی است که سزارین عملی سهل و ممتنع محسوب می‌شود و اگر خدایی ناخواسته هنگام جراحی اتفاقی برای مادر یا نوزاد بیفتد پزشک مجبور است 180 میلیون تومان دیه بپردازد که در این میان بیمه‌ها معمولاً 30 درصد از این مبلغ را به گردن پزشک می‌اندازند.

این متخصص زنان و زایمان انجام زایمان را کاری پر استرس دانست و افزود: اغلب متخصصان زنان و زایمان فشار خون یا بیماری قلب و عروقی دارند.

معاون آموزشی بیمارستان شهید اکبرآبادی تصریح کرد: حاضریم همان دستمزد کم ولی به موقع به ما بپردازند تا اصلاً درگیری مالی با بیمار نداشته باشیم.

وی گفت: انصاف نیست که برای انجام جراحی سختی مانند هیسترکتومی (درآوردن رحم) فقط 17k و معادل زایمان طبیعی به ما بپردازند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها