امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43090
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه هشتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران احمد کاویانی با هشدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه هشتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران احمد کاویانی با هشدار نسبت به کاهش سن ابتلا به سرطان پستان در ایران و اینکه این سرطان در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته در مراحل بالاتر تشخیص داده می‌شود، اظهار کرد: اما با این وجود وضعیت تشخیص در 15 سال اخیر پیشرفت خوبی داشته است اما همچنان ایده‌آل نیست.

وی با تأکید بر ضرورت اقدامات انجام شده برای پیشرفت بیشتر افزود: در کشورهای پیشرفته سرطان سینه به ندرت در مراحل 3 یا 4 تشخیص داده می‌شوند.

این جراح عمومی و فلوشیپ جراحی پستان با اشاره به گستردگی یکنواخت شیوع این سرطان در اقشار مختلف به لحاظ اقتصادی و اجتماعی ادامه داد: عواملی مانند شهرنشینی، کم تحرکی، کاهش فعالیت‌های ورزشی و چاقی سبب بدتر شدن شیوع سرطان سینه در جامعه ایرانی شده است.

کاویانی با بیان اینکه با وجود پیشرفت در روش‌های تشخیصی، درمانی و پیشگیری اما هنوز تا نقطه ایده‌آل فاصله داریم گفت: هم‌اکنون در ایران همه‌ امکانات تشخیصی، درمانی در حد کشورهای پیشرفته فراهم است اما آنچه که هنوز آن فاصله داریم فرهنگ کار تیمی در درمان بیماران مبتلاء به سرطان پستان است.

وی با اعتقاد به اینکه درمان تیمی درمان موفقتری است، افزود: هم‌اکنون بیمار برای درمان به یک پزشک متخصص مراجعه می‌کند. پزشک پس از انجام خدمات درمانی مربوطه بیمار را به پزشک دیگر ارجاع می‌دهد حال آن که بیمار می‌تواند این خدمات را در قالب همکاری تیمی از پزشکان و به صورت کامل‌تر جامع دریافت کند.

عضو کمیته علمی کنگره هشتم انجمن علمی جراحان عمومی ایران گفت: اگر شمار این همکاری‌ها افزایش یابد متعاقب آن کیفیت درمان سرطان پستان هم افزایش می‌یابد البته هم‌اکنون در بخش‌های دولتی و خصوصی کولونی‌هایی با حضور 5 تا 6 متخصص شکل گرفته است که کافی نیست و هنوز شهرهای کوچک از این خدمات محروم هستند.

کاویانی گفت: با توجه به آخرین دستاوردهای علمی در زمینه تست‌های سلولی و مولکولی هم‌اکنون می‌توان به کمک تومورمارکرها و بررسی‌های ژنتیکی یا بررسی جهش ژنی، نمونه بافت بیمار را به خارج از کشور ارسال کنیم اما در حال حاضر به همت همکاران متخصص در این حوزه این آزمایش‌ها در ایران انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با وجود پیشرفت‌ها در درمان جراحی پستان هنوز در برخی مناطق کشور برای درمان توده‌ سرطانی کوچک، تمام بافت پستان برداشته می‌شود، افزود: اما در مراکز جراحی پیشرفته و با استفاده از شیوه‌های جدید جراحی‌های تحت عنوان «جراحی‌های انکوپلاستی» که مخلوطی از تکنیکهای جراحی سرطان و جراحی زیبایی است، می‌توان فقط قسمتی از سینه که بیمار است و توده سرطانی در آن قرار دارد را طی عمل جراحی برداشت بدون اینکه شکل ظاهری این عضو دچار اختلال و دفرمیتی شود.
 
کاویانی گفت: همچنین در درمان جراحی زیر بغل مهمترین دستاورد انجام تکنیک‌های جراحی «کمتر تهاجمی» برای به حداقل رسانیدن آسیب به رگهای لنفی در این ناحیه است که در طی آن احتمال بروز ورم دست به کمترین میزان ممکن می‌رسد.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام اصلی کنترل بیماری در کشور را در آگاهی رسانی بیشتر و بهتر و افزایش توجه بانوان به سلامت خود در این زمینه، توجه مدیران حوزه سلامت به اهمیت برنامه‌ریزی‌های کلان در کنترل بیماری و توجه پزشکان و بیم درمانی به آخرین دستاوردهای علمی و بکارگیری روشهای نویت در تشخیص، درمان، پیگیری و بازتوانی بیماران دانست.

 هشتمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی ایران 24 تا 26 مهر با هدف بررسی مروری بر اعمال جراحی الکتیو، مشکلات اعمال جراحی اورژانس، جراحی سرطان و مراقبت‌های قبل و بعد از آن در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها