امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4310
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران که به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به این استان سفر کرده، با حضور در جلسه پرسش و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران که به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به این استان سفر کرده، با حضور در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان به برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری پاسخ داد.

چمران در ابتدای این جلسه با اشاره به بحث حماسه سیاسی و اقتصادی اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری شده است می‌بایست با حضور همگان و مشارکت گسترده این حماسه‌ها را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: حماسه دفاع مقدس به این دلیل حماسه شد که همه حضور داشتند عده‌ای در جنگ بودند و عده‌ای نیز در شهرها و روستاها رزمندگان را حمایت می‌کردند.

رئیس شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری که امسال همزمان شده است یک آزمایش جدی محسوب می‌شود که نیاز به حضور همگان با بینش و بصیرت است.

چمران به موضوع بصیرت و بینش که در سخنان رهبری تأکید شده است، اشاره کرد و گفت: باید با حضور گسترده افراد صالح را چه برای شورا و چه برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم.

وی اضافه کرد: تأثیر یک انتخاب گسترده به حماسه می‌انجامد و ما می‌توانیم در سیاست داخلی، خارجی و نگرش دنیا تأثیرگذار باشیم.

وی برگزاری پرشور انتخابات را مهم دانست و گفت: حضور گسترده و پرشور مردم می‌تواند در چانه زدن‌های بین‌المللی و خواستن حقوق ما در مجامع بین‌‌المللی تأثیرگذار باشد.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه به حماسه اقتصادی اشاره کرد و گفت: حماسه اقتصادی نیز می‌بایست با حضور همه مردم شکل بگیرد وگر نه حماسه نمی‌شود و این در حالی است که حماسه اقتصادی تنها از بالا به پایین نمی‌شود و تنها به بخشنامه مربوط نیست. باید تک تک مردم در این حرکت شرکت کنند تا این حرکت به یک حماسه تبدیل شود و البته حضور مردم در انتخابات یک وظیفه محسوب می‌شود.

چمران اضافه کرد: در بسیاری از مسائل که مردم حضور کلی و پرنشاط نداشته‌اند به نتیجه مثبت نرسیده‌ایم و این  در حالی است که اگر مردم به صحنه بیایند نتیجه خوبی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: حماسه سیاسی و اقتصادی با حضور گسترده مردمی و دخالت مستقیم مردم است و آنچه که مقام معظم رهبری انتظار دارند حضور پرشور و گسترده مردم است که اگر این موضوع اتفاق بیفتد ما در صحنه بین‌المللی به خواسته‌ها و حقوق خود خواهیم رسید.

چمران ادامه داد: ان‌شاء الله با تدبیر باید در حماسه سیاسی و اقتصادی به جزئیات آن نیز بپردازیم و به جلو حرکت کنیم و باید به آینده امید داشته باشیم چرا که امید در زندگی سرمنشأ تحول و حرکت است و امید به آینده روشن یکی از رموزی است که ملت‌ها را زنده نگه می‌دارد.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه در خصوص برنامه‌های دولت آینده در خصوص مسائل اقتصادی گفت: باید در این زمینه دو برنامه بلندمدت و کوتاه مدت اجرا شود.

وی تصریح کرد: در برنامه کوتاه مدت برای ساماندهی شرایط جامعه و همچنین در برنامه کوتاه مدت باید به برنامه‌های اشاره شده در چشم‌انداز 20 ساله توجه کرد.

چمران خاطر نشان کرد: بحث فرهنگی و هویتی را نیز هیچگاه نباید فراموش کنیم به طوری که یکی از مسائلی که باید به آن دقت شود جلوگیری از اسراف و ریخت و پاش است.

وی در ادامه در خصوص برنامه‌های سیاسی و بین‌المللی دولت آینده نیز گفت: در حال حاضر مشخص است که در دنیا چه جایگاهی داریم و چه باید بکنیم. برای عبور از تحریم‌ها باید با قدرت، صلابت، اتحاد و انسجام ملی و درونی در مقابل دشمنان بایستیم و ان شاء‌الله پیروز خواهیم شد.

وی تصریح کرد: بنده بیشتر شرکت در شوراها را از حضور به عنوان کاندیدا و انتخابات ریاست جمهور دوست دارم.

وی تصریح کرد:  واقعاً نگران وضعیت شوراها هستم چرا که الان 14 سال از عمر شوراها می‌گذرد و این در حالی است که خدمت در شوراها اگر چه جایگاهش پایین‌تر از ریاست جمهوری است اما خدمت صادقانه به مردم است.

وی اضافه کرد: قصد ندارم تا زمان نامنویسی کاندیداها حضور خود را به عنوان نامزد در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنم و این در حالی است که در چند ماه گذشته نه با کسی در حضور انتخابات صحبت کرده‌ام و نه با کسی ائتلاف کرده‌ام.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها