امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43101
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری فارس، «ویچسلاو اوندانیاتسوف»، کارشناس نظامی روسیه گفت: 22 یگان نیروی دریایی روسیه مستقر در سواحل سوریه به پرتاب دو موشکی که به سوی ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «ویچسلاو اوندانیاتسوف»، کارشناس نظامی روسیه گفت: 22 یگان نیروی دریایی روسیه مستقر در سواحل سوریه به پرتاب دو موشکی که به سوی سواحل سوریه شلیک شد و در 300 کیلومتری آن سقوط کرد هیچ پاسخی ندادند.

این کارشناس نظامی روسیه گفت: ناوهای روسیه می توانستند شلیک دو موشک را اقدامی خصمانه تلقی کنند اما به نظر می رسد که این نیروها دستور نظامی از فرماندهی نگرفته بودند.

وی افزود: می توان این گونه تعبیر کرد که هدف از شلیک این دو موشک سنجش قدرت دفاع هوایی سوریه بوده است و این برای اولین بار نیست که اتفاق می افتد.

اوندانیاتسوف افزود: اگر به یاد داشته باشیم تقریبا 6 ماه پیش هنگامی که یک جنگنده اف 4 ترکیه در سوریه سرنگون شد نیروی هوایی ترکیه قصد داشت آمادگی نیروی دفاع هوایی سوریه را رصد کند.

این کارشناس نظامی روس گفت: از چند ماه پیش نیروی هوایی اسرائیل سوریه را سه بار هدف حملات هوایی قرار داده است و یکی از این حملات از فراز خاک لبنان صورت گرفته است،حمله ای که حومه دمشق را هدف گرفت و به نابودی یک پایگاه نظامی در قاسیون منجر شد.

ویچسلاو اوندانیاتسوف گفت: رادارها و سیستم های رصد موشک احتمالا اهداف آتی دشمن اسرائیلی خواهد بود زیرا خبر شلیک دو موشک اسرائیل را برای اولین بار روسیه اعلام و منتشر کرد و شلیک موشک از طریق سامانه راداری «آرماویر» روسیه مستقر در نزدیکی آب‌های دریای سیاه که برای رهگیری موشک‌هایی که از اروپا و ایران شلیک می‌شود، ردیابی شد در حالی که هیچ کشور دیگری خبر شلیک موشک را اعلام نکرد.

وی افزود: بر اساس اعلام پایگاه آرماویر شلیک موشک در ساعت 10 و نه دققه صبح دیروز سه شنبه به وقت مسکو صورت گرفته است و پس از انتشار خبر از پنتاگون خواسته شد که درباره آن توضیح بدهد و حتی وزارت دفاع آمریکا در وهله نخست گفت که چیزی از شلیک موشک نمی‌داند.

اوندانیاتسوف ادامه داد: این موشک ها در فاصله 300 کیلومتری سواحل سوریه در دریای مدیترانه فرود آمده اند و سیستم دفاع جوی سوریه سامانه های ساخت روسیه در اختیار دارد که موشک هایی با برد مشخصا 300 کیلومتر شلیک می‌کنند.

کارشناسان نظامی روسیه معتقدند شلیک موشک مقدمه ای برای حمله علیه سوریه بوده است و باید با رصد آمادگی سیستم دفاعی سوریه میزان قدرت آن را در پاسخ به اهداف هوایی را بررسی کرد.

منابع پارلمانی روسیه نیز می گویند این امر در چارچوب مقاصد خصمانه ای است که علیه سوریه برنامه ریزی می شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها