امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43110
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 96
«سری ثریا اوندر» نماینده حزب صلح و دموکراسی ترکیه که به عنوان شاخه سیاسی گروه پ‌.ک.ک شناخته می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، به تشریح دیدگاههای ...

«سری ثریا اوندر» نماینده حزب صلح و دموکراسی ترکیه که به عنوان شاخه سیاسی گروه پ‌.ک.ک شناخته می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، به تشریح دیدگاههای خود درباره حمله احتمالی آمریکا به سوریه پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا و غرب از مدت‌ها پیش تاکنون جنگ داخلی علیه جهان اسلام را طراحی و اجرا می‌کنند، خاطرنشان کرد که با حمله احتمالی آمریکا به سوریه مخالف است.

وی تصریح کرد: امروز در خاورمیانه جنگی نیابتی علیه ملت‌های مسلمان منطقه توسط گروه‌های تروریستی در جریان است و دولت آنکارا از روز اول با زمزمه‌های آغاز این جنگ با بی‌بصیرتی و بسیار خطرناک رفتار کرده است.

وی تاکید کرد: امروز هرگونه مداخله‌ای در این منطقه به غیر از رنج و عذاب برای ملت‌های منطقه دستاورد دیگری نخواهد داشت و جنگ‌های عراق و افغانستان نمونه بارزی برای اثبات این ادعاست.

وی افزود: برای ممانعت از دخالت ترکیه در چنین جنگی با تمام قوا فعالیت خواهد کرد.

این نماینده مجلس ترکیه با اشاره به اینکه حمله آمریکا به سوریه با هیچ معیار نوشته شده‌ای مطابقت ندارد، از دولت آنکارا خواست تا در این جنگ در کنار آمریکا قرار نگیرد.

وی افزود در صورتی که دولت اردوغان برای ورود به این ماجرا درخواستی به مجلس بیاورد، به عنوان یک نماینده مجلس به شدت با آن مخالفت خواهد نمود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها