امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43112
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 114
به گزارش فارس، «سید سرور حسینى» مسئول بخش مطبوعاتی فرماندهی امنیت «قندوز» اعلام کرد که «عبداللطیف ابراهیمى» والى «تخار» و برادر رئیس پارلمان ...

به گزارش فارس، «سید سرور حسینى» مسئول بخش مطبوعاتی فرماندهی امنیت «قندوز» اعلام کرد که «عبداللطیف ابراهیمى» والى «تخار» و برادر رئیس پارلمان افغانستان از انفجار مینی که امروز در برابر کاروان خودروهای وى در ولایت قندوز منفجر شده، جان سالم به در برد.

به نقل از «پژواک» وی گفت که این مین از نوع مین‌های کنار جاده‌ای بود و امروز در منطقه «چرخاب» در حومه شهر قندوز منفجر شد.

وى افزود که در این رویداد به والى تخار و کاروان همراه وی آسیبی نرسیده است.

«عبدالحنان آغاگل» فرمانده امنیت تخار گفت که مین در مقابل خودرو رنجر محافظان ابراهیمى که در تعقیب خودرو والى در حرکت بود، منفجر شد و این خودرو کمی آسیب دید.

وی افزود: والى تخار پس از شرکت در مراسم ختم «شیخ صدرالدین سعدى» فرماندار منطقه «دشت ارچى» قندوز به تخار بازمی‌گشت که با این رویداد مواجه شد.

در حمله انتحارى هشتم تیر در منطقه دشت ارچى، فرماندار این منطقه همراه با ١١ تن دیگر جان باخت و ٢٧ تن دیگر زخمی شدند.

«عبداللطیف ابراهیمى» یکى از فرماندهان سابق جهادى و برادر عبدالرئوف ابراهیمى رئیس پارلمان افغانستان است که ماه گذشته به جاى «احمد فیصل بیگزاد» والى سابق تخار تعیین شد.

روز گذشته «نذیر محمد نیازى» شهردار «فیض‌آباد» ولایت «بدخشان» که وی نیز یکى از فرماندهان سابق جهادى است از انفجار مین جان سالم به در برد اما 4 تن از جمله محافظان وی کشته شدند.

فرماندار منطقه «اسپین غر» ولایت «ننگرهار» نیز صبح امروز بر اثر انفجار مین کنارجاده‌ای زخمی شد.

تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته است.

پدر و برادر رئیس پارلمان افغانستان چند ماه پیش در یک حمله انتحاری در میدان بزکشی منطقه «امام صاحب» ولایت «قندوز» افغانستان کشته شدند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها