امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4314
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر صابری‌زفرقندی با بیان این مطلب گفت: برخی افراد خصوصاً دانشجویان و دانش‌آموزان برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر صابری‌زفرقندی با بیان این مطلب گفت: برخی افراد خصوصاً دانشجویان و دانش‌آموزان برای موفقیت در امتحانات اقدام به مصرف مواد آمفتامینی از جمله قرص ریتالین می‌کنند.

وی افزود: ریتالین دارویی است که در دسته داروهای محرک قرار دارد و فقط در موارد نادر از جمله در مورد پرفعالیتی کودکان و با تجویز و زیر نظر روانپزشک کاربرد دارد، بنابراین هر گونه استفاده غیرمجاز از آن به شدت آسیب­زا است و باعث وابستگی جسمی و روانی به آن می­شود.

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: شروع اعتیاد بسیاری از افرادی که گرفتار اعتیاد به مواد محرک شده­اند، براساس باورهای غلط و ناآگاهانه بوده است.

وی تصریح کرد: اطلاعات غلطی که در مورد احتمال افزایش موفقیت در امتحانات در دانش‌آموزان یا تناسب اندام در زنان با مصرف این گونه داروها شایع شده است کاملاً فاقد مبنای درست است و متأسفانه این انتخاب غلط که عموماً تحت تأثیر القاء دوستان یا افراد سودجو اتخاذ می‌شود، راه ورود به اعتیاد به مواد محرک در کشور ما شده است.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها