امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 43155
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اسکای نیوز»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق ضمن محکوم کردن استفاده از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اسکای نیوز»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق ضمن محکوم کردن استفاده از هرنوع سلاح شیمیایی در هر مکانی تاکید کرد: ما مخالف حمله به سوریه به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی هستیم.

وی افزود که عراق بهای استفاده از سلاح شیمیایی را در «حلبچه» و «الاهوار» را پرداخت کرده است.

وی با رد هرگونه دخالت خارجی در امور سوریه، مخالفت خود با هرگونه حمله نظامی به سوریه را اعلام کرد و گفت: ما خواستار تدوین طرحی ابتکاری برای توقف فوری درگیری‌های فراگیر در اراضی سوریه هستیم.

از سوی دیگر یک منبع آگاه از ائتلاف دولت قانون اعلام کرد: نخست وزیر عراق رسماَ از واشنتگتن درخواست کرده است تا از تصمیم خود مبنی بر حمله نظامی به سوریه منصرف شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از سایت خبری خندان، این منبع که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد: مالکی مستقیماً از «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا خواسته است از حمله نظامی به سوریه منصرف شوند و علت این درخواست را این گونه عنوان کرده است که معتقد است آتش جنگ و رویارویی در صورت هرگونه دخالت نظامی آمریکا در امور سوریه به طرز خطرناکی دامن خاورمیانه را خواهد گرفت.

این منبع افزود: دولت عراق در مورد حمله نظامی آمریکا به سوریه معتقد است که وضعیت سوریه به طور کلی به هم خواهد ریخت و سازمان القاعده کنترل سوریه را به دست خواهد گرفت و فعالیت های این سازمان در عراق گسترش خواهد یافت و عواقب آن موجب بروز جنگ طایفه ای در خاورمیانه و کشتار بیشتر خواهد بود.

این منبع اشاره کرد که تقاضای رسمی نوری مالکی از طریق سفارتخانه آمریکا در بغداد به جو بایدن اعلام شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار